ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Masło orzechowe, a pasta orzechowa – jaka jest różnica?

Pytanie, które zadaje sobie wiele osób! Dziś rozwiejemy wasze wątpliwości co do nazewnictwa kremu orzechowego.

Masło orzechowe, a pasta orzechowa – jaka jest różnica?

Jeszcze kilka lat temu, producenci wyrobów na bazie orzechów – maseł czy też past orzechowych używali tych nazw zamiennie. W 2017 roku prawo do nazewnictwa tych produktów spożywczych się zmieniła. Odpowiedzmy sobie zatem na pytanie: Jaka jest różnica pomiędzy produktem o nazwie Pasta Orzechowa a Masłem Orzechowym?

Czy masło orzechowe i pasta orzechowa to to samo?

Pytanie, które stawia sobie szereg osób mających przed sobą produkty o dwóch różnych nazwach. Rozwiejmy wasze wszelkie wątpliwości – pasta orzechowa i masło orzechowe to ten sam produkt spożywczy. Skąd zatem wynika rozbieżność w nazewnictwach? W 2017 roku, Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok, w którym oświadczył, iż: “Wyroby wyłącznie roślinnego pochodzenia nie mogą, co do zasady, być wprowadzane do obrotu pod nazwami, które, jak nazwy „mleko”, „śmietana”, „ser”, „masło” lub „jogurt”, są zastrzeżone przez prawo Unii dla produktów pochodzenia zwierzęcego”.

Co wyrok Trybunału oznaczał w praktyce?

Producenci maseł orzechowych, posiadających w asortymencie produkty o tym nazewnictwie byli zmuszeni do zmiany nazw produktów. W 2018 roku, przez obawę firm o wycofanie swych wyrobów ze sprzedaży, etykiety maseł orzechowych, zostały zastąpione nazwami takimi jak pasta, miazga, czy krem orzechowy. Podkreślmy zatem jeszcze raz: Masło orzechowe i Pasta orzechowa to ten sam, równie wartościowy produkt o tych samych właściwościach i smaku.

Pasta orzechowa – gdzie kupić produkt o dobrym składzie?

Warto podkreślić, że nie każda pasta orzechowa jest produktem, który powinniśmy uwzględniać w swojej diecie. Niestety, wielu popularnych producentów mających w asortymencie wyrób o tej nazwie, w rzeczywistości sprzedaje produkty, których zawartość orzechów wynosi jedyne 50-60%. W konsekwencji, kupujemy masło orzechowe bogate w ilość cukru i sztucznych składników. Przymierzając się do zakupu, warto nie tylko zwrócić uwagę na jego nazwę, lecz także skład pasty orzechowej. Więcej na ten temat możesz przeczytać w artykule: Jakie masło orzechowe wybrać?.

Masła Orzechowe w różnych wersjach smakowych znajdziesz w sklepie FITREC.PL. W asortymencie znajduje się pasty orzechowe:

Dodatkowo, z kodem „FITRECENZJE” otrzymasz rabat na całe zamówienie!

Mamy nadzieję, że wasze wątpliwości co produktów o nazwie Pasta Orzechowa i Masło Orzechowe zostały rozwiane! Dajcie znać, czy spotkaliście się z niepewnością dotyczącej tego, które nazewnictwo jest prawidłowe.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]