ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Masa kajmakowa – porównanie produktów z polskich sklepów

Jaką masę kajmakową wybrać? Przygotowaliśmy zestawienie, który ułatwi Ci wybór!

Masa kajmakowa – porównanie produktów z polskich sklepów

Masa kajmakowa to lubiany i obecny w wielu domach produkt, szczególnie popularny w okresie świątecznym jako nieodłączny składnik ciast i deserów. Na polskim rynku znajdziemy ogromny wybór produktu, lecz zwracając uwagę na jego skład i wartości odżywcze – możemy wyróżnić konkretne kajmaki, wyróżniające się lepszą jakością na tle reszty. Porównajmy dostępne w sklepach masy kajmakowe!

Kajmak – słodka masa o smaku krówki

Czym właściwie jest kajmak? Choć dla wielu z nas jest to produkt stale lądujący w koszyku spożywczym, może się zdarzyć, że nie mamy wiedzy na temat tego, z czego tak na prawdę się składa. Tradycyjna masa kajmakowa to słodka, gęsta masa o bursztynowym kolorze. Polską wersję kajmaku sporządza się z mleka lub śmietanki z dodatkiem cukru i masła. To podstawowe składniki produktu, które w zależności od danej marki, mającej w swojej ofercie masę kajmakową, wzbogacona jest różnego rodzaju dodatkaminiestety, w dużej mierze niekorzystnymi dla zdrowia. Przygotowaliśmy zestawienie najpopularniejszych kajmaków, które znajdziemy w polskich sklepach. by wyłonić z nich te najlepsze pod względem składu i wartości odżywczych.

Jaka jest najlepsza masa kajmakowa? – zestawienie 6 produktów

  • SM GOSTYŃ, Masa Krówkowa Kajmak

Składniki: Mleko, cukier.

Wartości odżywcze w 100g: 219 kcal, 6.6g białka, 7.2g tłuszczów, 50g węglowodanów

  • BAKKALAND, Masa Krówkowa Kajmak

Składniki: Cukier, woda, mleko w proszku (odtłuszczone mleko pasteryzowane, olej kokosowy i/lub palmowy), emulgator: lecytyna sojowa.

Wartości odżywcze w 100g: 322 kcal, 6.2g białka, 6.8g tłuszczów, 59g węglowodanów

  • Delecta, Kajmak Masa Krówkowa

Składniki: Cukier, woda, mleko pełne w proszku

Wartości odżywcze w 100g: 293 kcal, 5.5g białka, 5.5g tłuszczów, 55g węglowodanów

  • HELIO, Masa Krówkowa Kajmak

Składniki: Cukier, woda, mleko pełne w proszku

Wartości odżywcze w 100g: 281 kcal, 5.5g białka, 5.5g tłuszczów, 52g węglowodanów

  • BAKKALINO, Masa Krówkowa Kajmakowa

Składniki: Cukier, woda, mleko w proszku odtłuszczone, olej palmowy, emulgator lecytyny

Wartości odżywcze w 100g: 287 kcal, 5.8g białka, 5.5g tłuszczów, 54g węglowodanów

  • POLDER, Kajmak bez dodatku cukru

Składniki: Pełne mleko w proszku (odtworzone), serwatka z mleka w proszku (odtworzona), substancja słodząca erytrytol, stabilizator cytrynian trójsodowy, wodorowęglan sodu.

Wartości odżywcze w 100g: 215 kcal 9.4g białka, 8.2g tłuszczów, 34.3g węglowodanów.

Masa Kajmakowa – którą wybrać?

Analizując dostępne w polskich sklepach masy kajmakowe, możemy wysnuć wniosek, że najlepszym wyborem będzie produkt od POLDER. Kajmak nie zawiera dodatku cukruzostał zastąpiony substancją słodzącą, erytrytolem. Dodatkowo, pozbawiony jest oleju palmowego, najmniej korzystnym i szkodliwym dla zdrowia składnikiem, który znajdziemy w produkcie marki BAKKALAND i BAKKALINO. Dodatkowo, Kajmak bez dodatku cukru charakteryzuje się najmniejszą kalorycznością i największą zawartością białka na tle jego konkurentów. To dobry jakościowo produkt, którym warto zastąpić kupowane i stosowane do tej pory masy kajmakowe.

Gdzie kupić kajmak bez dodatku cukru?

Kajmak bez cukru marki POLDER to nowość, która niedawno poszerzyła asortyment marki. Znajdziesz go w sklepie FITREC.PL! Dodatkowo, z kodem „FITRECENZJE” obowiązuje rabat na całe zamówienie! Nie czekaj, produkt cieszy się dużym zainteresowaniem i znika z asortymentu tak szybko, jak jego zapas zostaje uzupełniony!

Jak często używacie kajmaku w swojej kuchni? Wiedzieliście o jej zdrowszej, pozbawionej cukru alternatywie? Dajcie znać, czy nasze zestawienie mas kajmakowych dostępnych w polskich sklepach okazało się dla Was przydatne!

Śledź @fit_recenzje na Instagramie, by być na bieżąco ze wszystkimi nowościami ze świata fitness!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]