ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Oszczędź Swoje Kalorie – kiełbasa wieprzowa vs drobiowa!
24.11.2019 09:42
#oszczędź swoje kalorie

Sezon grillowy można już uznać za zamknięty, ale na szczęście czas na oszczędzanie kalorii jest zawsze. Dzisiaj porównam...

Oszczędź Swoje Kalorie – kiełbasa wieprzowa vs drobiowa!

Sezon grillowy można już uznać za zamknięty, ale na szczęście czas na oszczędzanie kalorii jest zawsze. Dzisiaj porównam przedstawiciela tłustych kiełbas – Morliny Kiełbasa Śląska z chudą kiełbasą z piersi kurczaka. Zapraszam do zapoznania się z treścią posta i dzielenia się własną opinią w komentarzach. OSZCZĘDŹ SWOJE KALORIE – kiełbasa!

Morliny Kiełbasa Śląska

Makroskładniki (100g) : 299 kcal 11B|27T|3W (11g kwasów tłuszczowych nasyconych).
Skład : mięso wieprzowe (67%), woda, tłuszcz wieprzowy, skrobia ziemniaczana, błonnik pszenny bezglutenowy, sól, stabilizator E451, białko wieprzowe kolagenowe, substancja zagęszczająca, glukoza, przeciwutleniacze, ekstrakty przypraw, wzmacniacze smaku, przyprawy, aromat, aromat dymu wędzarniczego, maltodekstryna, substancja konserwująca.

Morliny Kiełbasa z Piersi Kurczaka

Makroskładniki (100g) : 187 kcal 17B|13T|0.6W (4g kwasów tłuszczowych nasyconych) Skład : mięso kurczęce 93% (mięso z piersi kurczęcej 71%), sól, białko sojowe, tkanka łączna kurczęca, przyprawy, glutaminian monosodowy, syrop glukozowy, hydrolizowane białko kukurydziane, ekstrakty przypraw, ekstrakty przypraw, cytryniany sodu, azotyn sodu.

Prosta, bez wysiłkowa oszczędność kalorii – to lubię! Tak właśnie jest w przypadku zamiany kiełbasy wieprzowej na drobiową. Pozwólcie, że za przykład posłużą mi produkty firmy Morliny. Popularna „Śląska” zawiera 299 kcal w 100g, podczas gdy wersja z piersi kurczaka ma ich już 187. Dodatkową korzyścią, która łączy się z tym faktem jest różnica w makroskładnikach. Zawartość tłuszczu w chudej kiełbasie jest ponad połowę mniejsza niż w wieprzowej – 13% vs 27%. Ta zaś niesie ze sobą mniejszy udział kwasów tłuszczowych nasyconych. Jak wiecie, w nadmiarze mogą się one przyczyniać m.in do chorób układu krążenia. Najlepiej ograniczyć ich ilość do minimum (maksimum 10% kaloryczności diety). To jednak nie wszystko, bo kolejną zaletą kiełbasy z piersi kurczaka jest większa o 6g porcja protein – tych w produktach mięsnych nigdy za wiele i dlatego trzeba to docenić. Dla mnie wybór jest prosty, a dla was ? Dajcie znać.

Oszczędź swoje kalorie – kiełbasa. Jeśli podobają Ci się takie infografiki i widzisz w nich wartość, udostępnij ten post dalej. Dziękuję.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]