ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
KFD Dżemik Red Fruit – tylko 39 kcal w 100g!
20.12.2020 20:04
#kfd

Czas na recenzję trzeciej wersji Dżemiku od KFD! Jest nim Red Fruit czyli mix czerwonych owoców.

KFD Dżemik Red Fruit – tylko 39 kcal w 100g!

Trzeci smak Dżemiku KFD to Red Fruit. Jest to najmniej kaloryczna wersja – tylko 39 kcal w 100g. W przeciwieństwie do Forest Fruit i Exotic Fruit, ma 4 rodzaje owoców: wiśnie, czerwone porzeczki, maliny oraz czarne porzeczki. Jak przekłada się to na smak i konsystencję? Testuję KFD Dżemik Red Fruit!

Makroskładniki (100g): 39 kcal 0.5B|0.5T|8W
Skład: wiśnie 31%, czerwone porzeczki 14%, maliny 3.7%, czarne porzeczki 1.8%, woda, skrobia modyfikowana, guma ksantanowa, sorbinian potasu, sukraloza, karmin

Konsystencja dżemiku KFD

Podobna do wersji exotic fruit! Tutaj również jest jeden dominujący owoc, bo w żelu są zatopione całe wiśnie. Poza tym bez trudu można trafić na całe porzeczki. Maliny są zaś zmielone i w konsystencji przypominają o sobie tylko w postaci nasion. Jako że, owoce stanowią 50.5%, to żelu też jest dość sporo. Zagęszcza go guma ksantanowa i skrobia modyfikowana. Dżem nie jest zbity, ani bardzo gęsty – jak kisiel. U mnie na dziewiątkę.

Smak dżemiku KFD

Otwarcie opakowania, pierwsze spróbowanie i od razu skojarzenie. Jakie? Z kompotem, ale takim premium! Smak został zdominowany przez wiśnie i czerwone porzeczki – razem stanowią tu 45% składu. Mnie to jak najbardziej odpowiada. Jest słodko, ale lekka kwaskowatość też jest obecna. Jeżeli lubicie czerwone owoce i dżemy, to powinien być Wasz „must have”. Dzięki umiarkowanej słodkości, owoce są bardziej wyczuwalne niż wskazuje na to skład. Jak dobrze jest lubić owoce i korzystać z takich smaków!

Podsumowanie

KFD Dżemik Red Fruit to na tę chwilę ostatnia wersja smakowa tego produktu. Jak widzicie, wypadł naprawdę dobrze – zarówno pod względem składu, makroskładników, smaku i konsystencji. Będę do niego wracał i z niecierpliwością czekam na nowe dżemiki. Cena też do tego zachęca – 20 zł za kilogram.

Cena: ok. 20 zł (Sklep KFD)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]