ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
KFD Dżemik Forest Fruit – pierwsza recenzja!
18.12.2020 20:36
#kfd

Powrót dżemików KFD! Po raz pierwszy pojawiły się w 2016 roku, a kilka dni temu wróciły w odświeżonej...

KFD Dżemik Forest Fruit – pierwsza recenzja!

Na razie są trzy smaki – exotic fruit, red fruit i forest fruit. Teraz testuje ten ostatni! Owoców jest 50%, a kaloryczność to tylko 40 kcal/100g. Sprawdzam KFD Dżemik Forest Fruit!

Makroskładniki (100g): 40 kcal 0.6B|0.5T|7.7W
Skład: jeżyny 21%, czerwone porzeczki 10%, czarne porzeczki 9%, borówki amerykańskie 5%, maliny 5%, woda, skrobia modyfikowana, koncentrat z czarnej marchwi, guma ksantanowa, sorbinian potasu, sukraloza

Konsystencja dżemiku KFD

Tutaj jest 50% owoców? Konsystencja nie daje tego po sobie poznać. Jest naprawdę gęsta, a to zasługa gumy ksantanowej, skrobii oraz zmielonych owoców. Nie są one jednak w 100% zmielone. Udało mi się nawet odkryć całą borówkę. Poza tym w strukturze wyróżniają się małe porzeczki i nasiona malin. Razem z żelem tworzą gęstą, lekko ciągnącą masę. Można ją porównać do kisielu z owocami. Mnie taka forma dżemu odpowiada.

Smak dżemiku KFD

Dominacja jeżyn i porzeczek! Jako że, słodkość nie jest największa, to poszczególne owoce są bardziej wyczuwalne. Dżem od KFD kryje 5 rodzajów – jeżyny, czerwone porzeczki, czarne porzeczki, borówki amerykańskie i maliny. Nazwa nie wprowadza nas zatem w błąd – są to owoce leśne. Jak wspomniałem, najłatwiej jest wyczuć jeżyny wraz z porzeczkami. Nie oznacza to jednak, że nie czuć tu malin i borówek. Te pierwsze są dość charakterystyczne, więc nawet przy 5% można je rozpoznać. Lubię każdy owoc z tego „dżemiku” i dlatego mi smakuje. Brakuje tylko większej słodkości.

Podsumowanie

KFD Dżemik Forest Fruit rozpoczyna serię recenzji tej nowości. Co więcej, rozpoczyna ją naprawdę nieźle. Choć owoców mamy tu 50%, to ani smak, ani konsystencja tego nie uwydatniają. Jeżeli lubicie owoce, spróbujcie! Nie ma cukru, tylko 40 kcal i dobra cena!

Cena: ok. 20 zł (Sklep KFD)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]