KFD Dżemik Exotic Fruit – recenzja!

Uwaga, uwaga! Testuję drugi smak nowości od KFD – dżemików bez dodatku cukru. Po Forest Fruit czas na Exotic Fruit, który jest mieszanką pięciu owoców. Razem stanowią one tutaj 55%, a dżemik słodzony jest sukralozą. W 100g zawiera tylko 42 kcal. Jak wypada w praktyce? Poniżej testuję KFD Dżemik Exotic Fruit!

Makroskładniki (100g): 42 kcal 0.5B|0.5T|9.7W
Skład: ananas 20%, morela 15%, agrest 10%, mango 5%, pulpa z marakui 5%, woda, skrobia modyfikowana, guma ksantanowa, sorbinian potasu, sukraloza, karoteny

Konsystencja dżemiku KFD

Duuużo żelu, ale owoców też nie brakuje! Mam na myśli przede wszystkim ananasa. Jego kawałki występuję w tym dżemie bardzo licznie i są dość duże. To jedyne owoce, które można z łatwością rozpoznać w konsystencji. Resztę zamieniono w soczystą, żelową masę. Porównanie do kisielu znów będzie na miejscu. Gdyby dżem był nieco bardziej gęsty, oceniłbym go na dychę! To głównie kwestia ilości i rodzaju owoców.

Smak dżemiku KFD

Ananas, morela, agrest, mango i morela! W skład dżemu wchodzą właśnie te owoce. O ile nie wszystkie z nich można nazwać egzotycznymi, to dominujący smak już tak. Jest przyzwoicie słodki, kwaskowaty i nie pozostawia po sobie goryczki. Najbardziej czuć tu ananasa i morele, choć wszystkie owoce w jakimś stopniu dają o sobie znać. Fajnym pomysłem było dodanie agrestu, który swoim kwaskowatym smakiem wprowadza kontrast. Ja od zawsze lubię egzotyczne owoce, a obok sorbetów mango-marakuja nigdy nie przejdę obojętnie. Dlatego słoik dżemu znika szybko!

Podsumowanie

KFD Dżemik Exotic Fruit okazał się smaczniejszy od egzotycznego dżemu konkurencjiExotic Fruits in Jelly! Przegrał minimalnie jedynie w konsystencji, co wynika z zawartości owoców. Otwierając dżem łatwo się zapomnieć – ma tylko 42 kcal w 100g czyli 3 razy mniej kalorii niż zwykłe dżemy. Ja najbardziej lubię jeść go z posiłkami!

Cena: ok. 20 zł (Sklep KFD)

  • 9/10
    KONSYSTENCJA - 9/10
  • 8.5/10
    SMAK - 8.5/10
8.8/10
Sending
User Review
0/10 (0 votes)
%d bloggers like this: