frużeliny all nutrition fit recenzje

Frużeliny All Nutrition – są gorsze od dżemu?!

Dzisiaj mam dla Was jeszcze “kilka” słów na temat popularnego produktu jakim są frużeliny All Nutrition. Aby można było je lepiej zobrazować, przygotowałem porównanie dżemu brzoskwiniowego 100% z Peach in Jelly. O co chodzi mi tym razem? Poniżej wyjaśniam.

Na początku chcę zaznaczyć, że w chwili pisania tego posta mam za sobą test dwóch smaków frużeliny All Nutrition – Raspberry in Jelly oraz Blueberry in Jelly. Co jak co, ale do ich smaku nie mogę się przyczepić. Owoce w takiej formie są naprawdę bardzo smaczne i co więcej mają mniej kalorii niż dżemy.

Pod względem składu też wypadają nieźle. Bazę, a dokładnie 80% składników stanowią brzoskwinie. Poza tym mamy jeszcze dodatki takie jak m.in skrobia kukurydziana pełniąca rolę zagęstnika czy też substancje słodzące w postaci erytrolu i sukralozy.

Jaki jest haczyk?

W mojej opinii tym haczykiem jest fakt, iż taką przyjemność można kupić tylko w słoiku 1000g i trzeba za niego zapłacić 30 zł. W tej samej cenie możemy mieć 7 słoików dżemu 100% po 220g każdy. Jak myślicie, co szybciej zniknie z lodówki? Ja obstawiam słoik frużeliny.

Dlaczego? Niemal każdy, kto na co dzień je dżemy i nagle przestawi się niskokaloryczne owoce w żelu pomyśli: “Kurde, jak to możliwe, że to jest tak smaczne i ma tak mało kalorii”? Następnie możliwa jest druga myśl: “Super, mogę zjeść prawie 3x więcej frużeliny niż dżemu”.

To chyba naturalny mechanizm w głowie człowieka. Każdy przynajmniej raz się na tym złapał. Gdy pojawia się mega promocja, to też nierzadko wydaje się więcej pieniędzy. W przypadku jedzenia taką “promocją” jest niższa kaloryczność i możliwość zjedzenia więcej

Jaka jest wada frużelin?

Moje “ale” odnośnie frużeliny All Nutrition dotyczy zatem tylko i wyłącznie aspektu ekonomiczności. Gdy normalnie jesz 50g dżemu do owsianki, to jest duże prawdopodobieństwo, że frużeliny zjesz więcej. Co za tym idzie, 30 zł z Twojego portfela zniknie znacznie szybkiej.

Śmiem tutaj nawet pokusić się o tezę, że większość osób zje słoik 1000g frużeliny w takim tempie jak normalnie 2 słoiki dżemu 220g. Sprawa jest prosta. Liczy się dla Ciebie ekonomiczność danej rzeczy? Wybierz dżem. Bardziej niż cenę cenisz sobie niską kaloryczność? Wybierz frużeliny All Nutrition.

Leave a Reply

%d bloggers like this: