ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
„Fit” dylematy – ketchup Kotlin vs All Nutrition

Jeżeli obserwujesz Fit Recenzje od dłuższego czasu, to na pewno kojarzysz już zestawienie produktów z tej infografiki. Dzisiaj...

„Fit” dylematy – ketchup Kotlin vs All Nutrition

Jeżeli obserwujesz Fit Recenzje od dłuższego czasu, to na pewno kojarzysz już zestawienie produktów z tej infografiki. Dzisiaj jednak chcę ugryźć ten temat ponownie, ale z nieco innej perspektywy. Poniżej moje luźne, ale oparte na faktach przemyślenia. Chętnie poznam też Waszą opinię, dajcie znać!

Lubicie dodawać do swoich posiłków ketchup? Ja tak, dlatego używam go dość sporo. Żeby uniknąć dodatkowych kalorii z tego źródła, najczęściej wybieram te bez dodatku cukru. Tutaj z pomocą przychodzi oczywiście popularny Kotlin odchudzony o 60% energii. Ma tylko 45 kcal/100g i kosztuje 4-5 zł za 450g.

Dostępny jest w wersji łagodnej i pikantnej, a można go kupić m.in w Carrefour, Auchan, E.Leclerc, Kaufland oraz Selgros. To nie jedyny „fit” ketchup w Polsce. Do wyboru są np. Heinz, Werder w sklepach spożywczych czy KFD, All Nutrition, 6PAK w sklepach z suplementami. Te ostatnie potrafią „zaskoczyć”.

Mnie wciąż zaskakuje ketchup marki All Nutrition należącej do sklepu SFD – widoczny na grafice. Nie dość, że ma o 15 kcal więcej w 100g od sklepowego Kotlina, to jego cena jest równa trzem butelkom tego ketchupu. SFD wypada korzystniej tylko w zawartości pomidorów – 180g/100g produktu vs 160g/100g.

Oba z nich słodzone są sukralozą, a ketchup od All Nutrition ma jeszcze dodatek syropu z agawy. I choć do tej pory, nie sprawdziłem jak smakuje ten drugi, to kompletnie nie czuję takiej potrzeby. Nawet gdyby jego smak nieco przewyższał sklepowego Kotlina, to inne różnice są dla mnie istotniejsze.

Tym postem chcę po raz n-ty przypomnieć, że nie wszystko co „fit” trzeba kupić w sklepie z suplementami. Przykład tego ketchupu to pokazuje. Za Kotlinem przemawia dostępność, trzykrotnie niższa cena i niższa kaloryczność. Smacznego!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]