„EKO” Pomyłka – żywność eko vs konwencjonalna

„EKO” Pomyłka – żywność eko vs konwencjonalna

Rok 2019 zamykamy z przytupem! Głównym tematem dzisiejszego posta jest ekologiczne rolnictwo. Nie będzie tu rozczulania się nad makroskładnikami, czy kalorycznością. Konwencjonalne vs BIO – po raz kolejny chcę poruszyć właśnie tę tematykę. Widoczne na grafice płatki owsiane, posłużą mi jako jeden z przykładów. „EKO” POMYŁKA – żywność eko vs konwencjonalna!

Wystarczy już! Dlaczego wśród społeczeństwa wciąż spotykamy tak wiele mitów powiązanych z rolnictwem ekologicznym? To pytanie zadaję sobie już od dobrych kilku miesięcy. Nie brakuje opinii, które nie idą w parze z faktami i badaniami naukowymi. Te pierwsze głoszą, że bio produkty są znacznie zdrowsze od tych klasycznych. Zawierają o wiele, wiele więcej witamin i minerałów i nie mają w sobie „chemii”. Jeśli też tak uważasz, to jesteś w błędzie. I wiesz co? Wcale ci się nie dziwię, ponieważ w dzisiejszych czasach, nietrudno trafić na niesprawdzone źródła. Co ciekawe, często zajmują one pierwszorzędne miejsca w internetowych wyszukiwarkach.

Czasami też trafiam na inne tezy. Głoszą, jakoby organiczne produkty zdecydowanie lepiej smakowały lub też, przyczyniały się do lepszego samopoczucia – zarówno fizycznego, jak i psychicznego. W takim razie zadam ci pytanie. Dlaczego kupujesz ekologiczne warzywa lub owoce w plastikowej folii? Czy takiego zachowania nie nazywamy hipokryzją? Wydaję mi się, że tak.

Poza tym, spójrzmy także na ceny konwencjonalnych i ekologicznych produktów. Zwykłe płatki owsiane możemy kupić już w cenie 5 zł/kg. Tak świetnie nie jest już z tymi, które posiadają oznaczenie certyfikatem ekologicznego rolnictwa. Za takie płatki zapłacimy ok. 10 zł/kg, a nawet więcej. Wyjaśniają się teraz wszystkie opinie głoszące, że zdrowe jedzenie jest drogie. Ekologiczne produkty są bowiem często za takie uznawane, a mając porównanie, ludzie nie doceniają już tych „normalnych”. Prawda jest jednak taka, że zdrowe odżywianie nie jest drogie, tylko ty źle interpretujesz przypływające do ciebie sygnały. Takie przemyślenia na dzisiaj. Nie daj się nabrać!

„EKO” POMYŁKA – żywność eko vs konwencjonalna! Jeśli podobają Ci się takie posty i widzisz w nich wartość, udostępnij ten post dalej. Dziękuję.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Również z tej kategorii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]