SKINNY FOOD BLACK CHERRY JAM

Skinny Food Black Cherry Jam – 93% mniej cukru!

Ostatnio były maliny, to dziś czas na wiśnie! Oczywiście w postaci dżemu od Skinny Food. Ma tyle samo kalorii ile poprzednik, a jego skład różni się jedynie owocami. W Skinny Food Black Cherry Jam rolę słodzików pełni erytrytol, stewia i ksylitol. Malina czy jednak wiśnia? Poniżej opisuję tę drugą.

Makroskładniki (100g): 37 kcal 0.3B|0T|24.3W
Skład: wiśnie (65%), erytrytol, sukraloza, glikozydy stewiolowe, neotam, inulina, pektyna, kwas cytrynowy

Konsystencja dżemu Skinny Food

Bardzo zbliżona do dżemu malinowego, ale nie taka sama. Ponownie #NotGuilty Jam nie jest tak zbity jak zwykłe, ale wkradła się lekka “galaretowatość” – takie połączenie cech sprawia, że konsystencja przypomina nieco kisiel. Czy to źle? Nie, po prostu inaczej. Małe kawałki wiśni też są tu obecne i dzięki nim dżem ma dużo wspólnego z frużeliną. Lubicie gofry z tym dodatkiem? Jeśli tak, to na pewno polubicie się z konsystencją produktu Skinny Food. Mnie też odpowiada, ale wolę ją w wersji malinowej.

Smak Skinny Food Black Cherry Jam

Wiśnie co prawda nie są moimi ulubionymi owocami, ale od zawsze preferuję je w postaci różnych przetworów czy słodyczy. I tak właśnie jest w tym przypadku! Smak dżemu Skinny Food to przede wszystkim niesamowicie duża słodkość, jednak na intensywność samych owoców narzekać nie można. Wiśnie w tej formie przypominają mi napoje wiśniowe i kisiele. Te porównania uważam za bardziej trafne niż zestawienie ze zwykłym dżemem. Czy smak słodzików jest wyczuwalny? Tak, choć nie ma mowy o żadnej goryczce. Po prostu czuć tu tę inność – inny rodzaj słodyczy niż tej znanej wszystkim z cukru. Naprawdę bardzo dobry smak, bez kwaskowatości wiśni.

Podsumowanie

Skinny Food Black Cherry Jam to dżem, który ma zaledwie 37 kcal w 100g i 4g cukrów prostych. Jest za to słodszy niż ten od babci – to magia słodzików. Mnie konsystencja i smak odpowiadają, ale cena już nie. Za 20 zł można mieć przecież 4 słoiki dżemu 100% owoców. “Niskokaloryczność” trochę jednak kosztuje. W moim rankingu tej serii TOP2.

Cena: ~22 zł (Strefa Mocy)

Pamiętaj, że używając kodu “fitrecenzje” dostaniesz 10% zniżki na cały asortyment sklepu Strefa Mocy, a składając zamówienie za min. 89 zł kurier dostarczy Twoją paczkę za darmo! Kod działa też stacjonarnie.

  • 8/10
    KONSYSTENCJA - 8/10
  • 8/10
    SMAK - 8/10
8/10
Sending
User Review
0/10 (1 vote)

Leave a Reply

%d bloggers like this: