ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Skinny Food Raspberry Jam – dżem 37 kcal w 100g!
23.08.2020 15:21
#skinny food #strefa mocy

Niskokaloryczny dżem malinowy! Dzisiejszy post rozpoczyna serię recenzji #NotGuilty Jams od Skinny Food. Zgodnie z waszą decyzją pierwsza jest malina....

Skinny Food Raspberry Jam – dżem 37 kcal w 100g!

Niskokaloryczny dżem malinowy! Dzisiejszy post rozpoczyna serię recenzji #NotGuilty Jams od Skinny Food. Zgodnie z waszą decyzją pierwsza jest malina. W składzie znajdziemy 65% tych owoców, a w 100g zaledwie 37 kcal. Brzmi to niemożliwie! Jak zatem smakuje? Przed Wami recenzja Skinny Food Raspberry Jam!

Makroskładniki (100g): 37 kcal 0.3B|0T|24.3W
Skład: malina (65%), erytrytol, sukraloza, glikozydy stewiolowe, neotam, inulina, pektyna, kwas cytrynowy

Konsystencja dżemu Skinny Food

W ogóle nie jest zbita i „galaretkowata” do czego przyzwyczaiły nas dżemy. Konsystencję tego można porównać do kremu owocowego, gęstego musu lub domowych przetworów z malin. Czy mnie takie cechy konsystencji odpowiadają? Tak, choć nie pogardziłbym jeszcze większą gęstością. Zaletą dżemu Skinny Food jest fakt, iż można go łatwo rozprowadzić na posiłkach. Nie jest tak ciężki i zbity i co za tym idzie, przy takiej samej gramaturze też jest go więcej. Na koniec warto dodać, że nie jest „zmielony” w 100% i znajdziemy w nim nasiona malin. Mnie pasuje!

Smak Skinny Food Raspberry Jam

Podejrzliwie niska kaloryczność produktu zawsze wiąże się z lekkimi obawami, ale tutaj szybko poszły one w niepamięć. Po spróbowaniu dżemu zaskoczyłem się przede wszystkim naturalnym smakiem malin – bez chemicznego posmaku czy brakujących cech. Co prawda obecność substancji słodzących zamiast cukru daje się we znaki, ale nie na tyle by mieć znaczący wpływ na ocenę smaku. Sprawiają za to, że dżem jest bardzo słodki! Nie boję się napisać, że jest jeszcze słodszy niż wysokosłodzone odpowiedniki. Intensywny smak malin w połączeniu z tą słodkością kojarzy mi się z sorbetami i mocno posłodzonymi kisielami. Jeżeli lubicie te owoce, to wydaje mi się, że nie ma opcji by dżem Wam nie posmakował.

Podsumowanie

Poza tym, że Skinny Food Raspberry Jam ma świetne makroskładniki, prosty skład, unikalną konsystencję i bardzo dobry smak, to jest DROGI! Opisując #NotGuilty Jam nie można nie wspomnieć o cenie. Ponad 20 zł za 260g to dużo za dużo – przy częstszych zakupach portfel ucierpi. Niemniej produkt fajny, bo zamiast cukru mamy tutaj erytrol, sukralozę i stewię.

Cena: ~22 zł (Strefa Mocy)

Pamiętaj, że używając kodu “fitrecenzje” dostaniesz 10% zniżki na cały asortyment sklepu Strefa Mocy, a składając zamówienie za min. 89 zł kurier dostarczy Twoją paczkę za darmo! Kod działa też stacjonarnie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]