ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Skinny Syrup White Chocolate – 3 kcal w 100ml!
9.10.2020 18:26
#skinny food

Piąta recenzja syropu „zero” od Skinny Food! Tym razem chodzi o białą czekoladę – jej realistyczny kremowy kolor...

Skinny Syrup White Chocolate – 3 kcal w 100ml!

Piąta recenzja syropu „zero” od Skinny Food! Tym razem chodzi o białą czekoladę – jej realistyczny kremowy kolor jest widoczny już przed otwarciem butelki. Czy podobnie jest ze smakiem? Syrop ma zaledwie 3 kcal/100ml, więc to duże wyzwanie. Próbuję Skinny Syrup White Chocolate i daję Wam znać!

Makroskładniki (100ml): 3 kcal 0B|0T|0W
Skład: woda, guma celulozowa, guma ksantanowa, sól, kwas mlekowy,barwniki, aromaty, sukraloza, sorbinian potasu, benzoesan sodu

Konsystencja Skinny Syrup

Najlepsza ze wszystkich syropów zero jakie do tej pory recenzowałem! Nie wierzyłem, że przy tak niskiej kaloryczności można osiągnąć tak świetną konsystencję. Jest gęsty, żelowy i ciągnący! Warto też podkreślić, że dzięki temu łatwiej jest o dozowanie ilości jaką chcemy użyć. W przypadku wersji White Chocolate możemy mówić o zbliżonej konsystencji do „mlecznych” sosów od KFD. To duże osiągnięcie! Syrop zostaje tam, gdzie go nalejemy i nie tworzy „kałuż”. Super!

Smak Skinny Syrup White Chocolate

Tu już nie jest tak wesoło! Skinny Syrup White Chocolate to jeden z tych, który najlepiej smakuje po kilku próbach. Wtedy też jego sztuczny posmak mniej daje się we znaki. Co mam konkretnie na myśli? Chodzi mi o „aptekarski” smak. Kojarzy mi się on z syropami na kaszel itp. Ta niefortunna cecha znacząco wpływa na ogólną ocenę, bo poza tym jest nieźle. To mieszanka mlecznego smaku z umiarkowaną słodkością. W efekcie możemy mówić o wspólnych cechach z białą czekoladą i budyniem śmietankowym. Choć do oryginału daleko, to nuty smakowe tych deserów się przebijają. Razem z nabiałem syrop smakuje najlepiej, bo sztuczny smak się minimalizuje. Liczyłem na więcej!

Podsumowanie

Skinny Syrup White Chocolate przewyższył moje oczekiwania pod względem konsystencji, ale w smaku zawiódł. Zły nie jest, jednak jestem wyczulony na „apteczny” smak w żywności. Właśnie dlatego ocena spadła w dół. Warto docenić, że jest inny niż większość syropów – bardziej wyrazisty i mleczny. Nie żałuję, że zamówiłem, ale nie wiem czy zrobię to 2 raz.

Cena: ok. 20 zł (Strefa Mocy)

Pamiętaj, że używając kodu “fitrecenzje” dostaniesz 10% zniżki na cały asortyment sklepu Strefa Mocy, a składając zamówienie za min. 89 zł kurier dostarczy Twoją paczkę za darmo! Kod działa też stacjonarnie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]