prozis zero syrup chocolate maple syrup

Prozis Zero Syrup – czekolada i syrop klonowy!

Testowałem je od ponad miesiąca, skończyłem dwie butelki i w końcu mogę podzielić się z wami moją opinią. Mowa oczywiście o syropach “zero” od Prozis. Dziś na tapecie dwa najbardziej popularne smaki – czekolada i syrop klonowy. Który będzie lepszy? Odpowiedź znajdziecie poniżej. PROZIS SYRUP – chocolate/maple syrup!

Chocolate

Makroskładniki (100g) : 33 kcal 1.4B|0.6T|5.5W

Konsystencja – to największe zaskoczenie dzisiejszej recenzji. Chocolate Zero Syrup od Prozis okazał się być bardziej gęsty niż większość syropów innych firm. Jego konsystencję można porównać do wysokokalorycznych polew używanych w lodziarniach. Czego chcieć więcej? Moim zdaniem zasługuje na dziesiątkę – 10/10.

Smak – na początku do mnie nie przemawiał, ale po kilku godzinach spędzonych w lodówce, stał się już znacznie lepszy. Smak czekolady jest intensywny – w składzie znajdziemy nie tylko aromat, ale także kakao (5% składu). Jemu towarzyszy zaś średnia słodkość i kwaskowaty posmak. Ten drugi jest dość specyficzny i z pewnością nie każdemu przypadnie do gustu. Na szczęście po dodaniu syropu do owsianki, nieco się zmniejsza, a smak przypomina deserową czekoladę. Intrygujący i godny zainteresowania – 7.5/10.

Maple Syrup

Makroskładniki (100g) : 21 kcal 0B|0T|5.3W

Konsystencja – ta już bardziej przypomina typowy syrop zero kalorii. Choć nie jest bardzo wodnista, to do gęstości poprzednika trochę jej brakuje. Warto trzymać syrop w lodówce – wtedy jego konsystencja zawsze będzie nieco lepsza. Ode mnie siódemka – 7/10.

Smak – łagodny, słodki i lekko kwaskowaty. Ma kilka charakterystycznych dla syropu klonowego cech, ale nie są one bardzo wyczuwalne. Ten smak w szczególności polecam wszystkim fanom owocowych syropów “zero”. Dokładnie tak, owocowych! Maple Syrup ma w sobie też coś z jabłka/szarlotki. Mnie smakuje, bez najmniejszego problemu mogę pić go prosto z butelki, ale w ogólnym rozrachunku wypada nieco słabiej od poprzednika. Co ciekawe, zaraz po wyjęciu z paczki, wydawał mi się on smaczniejszy. Syropy potrzebują czasu! – 7/10.

PROZIS SYRUP – chocolate/maple syrup

Cena : 9.42 zł za 290g (PROZIS)

 • 10/10
  CHOCOLATE KONSYSTENCJA - 10/10
 • 7/10
  MAPLE SYRUP KONSYSTENCJA - 7/10
 • 7.5/10
  CHOCOLATE - 7.5/10
 • 7/10
  MAPLE SYRUP - 7/10
7.9/10
Sending
User Review
9.5/10 (1 vote)

Leave a Reply

%d bloggers like this: