ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Proteinella White Chocolate Protein Bar
21.04.2020 14:12
#fit recenzje #proteinella

Proteinella! Kojarzycie tę nazwę? Nie tak dawno pisałem tu o kremach proteinowych tej samej marki.

Proteinella White Chocolate Protein Bar

Najnowszymi produktami od HealthyCo są batony proteinowe. Ważą zaledwie 35g i są dostępne w dwóch wersjach smakowych. Do wyboru mamy: Hazelnut & Chocolate i White Chocolate. Zgodnie z waszą wolą, zaczynam test od białej czekolady.

Makroskładniki (35g): 151 kcal 6.2B|8.8T|14.1W
Skład: jest na drugim zdjęciu

Konsystencja

Znacznie lepsza niż sam wygląd batona! Proteinella składa się z czterech części. Chrupków, polewy, pasty oraz masy proteinowej. Moje obawy dotyczyły tej ostatniej. Na szczęście pozytywnie się zaskoczyłem, bo masa białkowa okazała się być bardzo miękka, wilgotna i mało ciągnąca. Pozostałe warstwy też sprostały moim oczekiwaniom. Chrupki są kontrastem dla polewy, która przypomina konsystencją zwykłą czekoladę i bardzo dobrze się rozpuszcza. Jedynie znajdująca się pod nią pasta a’la karmel mogłaby być bardziej ciągnąca, bo zlewa się z masą białkową. To tylko jedna uwaga do konsystencji tego batona.

Smak

Biała czekolada miała być tutaj główną atrakcją i tak rzeczywiście jest! Jej smak dominuje i wcale mi to nie przeszkadza. Dlaczego? Dlatego, że to jedna z najlepszych polew jakie miałem okazję testować w fit słodyczych. Smakuje jak rozpuszczona tabliczka porządnej białej czekolady. Choć cechuje się dużą słodkością, masło kakaowe jest bardzo dobrze wyczuwalne. Tej polewie daleko do płytkiej słodyczy. Drugi obecny w batonie smak to wanilia typowa dla białkowych słodyczy. Ma jednak jedną przewagę – nie pozostawia po sobie posmaku goryczki. Zapowiadało się skromnie, a wyszło świetnie! Miłośnicy białej czekolady będą zachwyceni.

Podsumowanie

Baton Proteinella nie grzeszy dużym udziałem protein, ale może pochwalić się znakomitą konsystencją i naturalnym smakiem białej czekolady. Jest słodzony maltitolem oraz stewią – nie ma sukalozy obecnej w dużej ilości proteinowych przekąsek. Warto spróbować z ciekawości, bo 18% protein pozostawia wiele do życzenia.

Cena: ok. 6 zł (GUILTFREE.PL)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]