ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
GO Active Hummus Proteinowy – co o nim wiemy?
25.09.2023 11:41
#biedronka #go active #hummus

W ofercie Biedronki pojawiła się nowośc - hummus w wersji proteinowej! Jak wypada na tle klasycznej wersji produktu?

GO Active Hummus Proteinowy – co o nim wiemy?

Kilka dni temu w asortymencie Biedronki pojawiła się nowość – Go Active Hummus Proteinowy. Jakie ma wartości odżywcze, skład i jak wypada na tle klasycznego, dostępnego już w ofercie sklepu hummusu?

Go Active Hummus Proteinowy – nowość w ofercie Biedronki

Go Active – linia wysokobiałkowych produktów w Biedronce rozwija swoją ofertę o kolejną nowość – hummus proteinowy.

Produkt dostępny jest w dwóch wariantach smakowych:

  • klasyczny
  • paprykowy

Etykieta z zawartym słowem „proteinowy” niewątpliwie przyciąga wzrok, lecz czy w rzeczywistości najnowszy produkt Go Active różni się od dostępnego już hummusu marki Go Vege?

Skład i wartości odżywcze proteinowego hummusu z Biedronki

Biorąc pod lupę skład produktu można dostrzec, że gotowaną ciecierzycę – składnik, który powinien zajmować pierwsze miejsce w składzie hummusu, zastępuje woda. Ciecierzycę znajdziemy dopiero na kolejnej pozycji, przyjmującej wartość 33-35% składu, w zależności od wersji smakowej. Kolejnymi składnikami jest koncentrat białka ciecierzycy, olej rzepakowy, pasta sezamowa tahini, ocet spirytusowy i przyprawy. Wersja paprykowa zawiera dodatkowo marynowane, czerwone papryki i cukier.

Jakie wartości odżywcze ma Go Active Hummus Proteinowy?

Klasyczny w 100g:

  • 207 kcal
  • 11g białka
  • 17g tłuszczów
  • 5.4g węglowodanów

Paprykowy w 100g:

  • 205 kcal
  • 11g białka
  • 13g tłuszczów
  • 7.3g węglowodanów

Go Active Hummus Proteinowy vs. Go Vege Hummus

Analizując skład produktu dwóch marek, na pierwszy rzut oka dostrzec możemy różnicę w zawartości ciecierzycy. W przypadku zwykłego hummusu, przyjmuje ona wartość 50% i zajmuje pierwsze miejsce w składzie, natomiast w wersji proteinowej33/35%. Daje nam to różnicę aż ponad 30%! Zauważalną różnicą jest także ilość pasty sezamowej. W produkcie od Go Active jest jej niemal 3 krotnie więcej! Wszystko za sprawą dodatku koncentratu białka ciecierzycy, zajmującego 10% składu proteinowego hummusu składnika, którego nie znajdziemy w jego zwykłej wersji.

Jak to się przekłada na wartości odżywcze dwóch produktów?

Biorąc pod lupę klasyczny smak hummusu, zauważalna jest różnica w kaloryczności produktuproteinowa wersja, w 100g dostarcza 207 kcal, natomiast zwykła – 249 kcal. Hummus od Go Vege zawiera także więcej tłuszczów (17g/100g produktu) i węglowodanów (9.5g/100g produktu). Co z ilością białka – makroskładnika odgrywającego największą rolę w przypadku produktu nazwanego „proteinowym”? Faktem jest, że Go Active Hummus Proteinowy zawiera go więcej, jednak różnica nie jest aż tak duża, jak można byłoby się tego spodziewać. Produkt Go Vege dostarcza 7g białka w 100g produktu, czyli o 4g mniej, niż w przypadku hummusu Go Active.

Ile kosztuje Hummus Proteinowy i od kiedy dostępny jest w ofercie Biedronki?

Cena za produkt Go Active o gramaturze 160g to 4.99 zł. W ofercie Biedronki dostępny jest od ubiegłego czwartku, 21 września.

Jak często sięgacie po hummus? Z czym najbardziej lubicie go spożywać? Dajcie znać, czy skusiliście się na jego proteinową wersję i co sądzicie o jego wartościach odżywczych na tle produktu Go Vege. Czy jest warty zakupu? Decyzję pozostawiamy Wam!

Śledź @fit_recenzje na Instagramie, by być na bieżąco ze wszystkimi nowościami ze świata fitness!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]