ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Dobra Kaloria Proteina –  krem orzechowy & wanilia

Batony proteinowe od Dobrej Kalorii? Na półkach sklepowych pojawiły się w kwietniu tego roku!

Dobra Kaloria Proteina –  krem orzechowy & wanilia

Polska firma znana z mega dobrych pod względem składu produktów zdecydowała się na dwa smaki: krem orzechowy & wanilia i krem orzechowy & sól. Oba wegańskie i bazujące na orzechach, daktylach i białku z grochu. Dzisiaj testuję ten pierwszy smak! Próbowaliście już?

Makroskładniki (45g): 177 kcal 10B|8T|12W Skład: miazga arachidowa (35%), daktyle, białko grochu, błonnik z cykorii, wanilia (0,5%), naturalny aromat waniliowy (0,3%)..

Konsystencja

Choć z wyglądu przypomina zwykłe batony Dobra Kaloria, to w praktyce nieco się różni. Przede wszystkim mamy tutaj mniejszą wilgotność i większą kruchość. Dodatek białka grochu przyczynił się do takiego efektu – wchłonęło wodę z przekąski. Struktura nie jest jednak jednolita, bo można tutaj odkryć małe kawałki daktyli. Jeżeli spojrzycie na zdjęcie, to na pewno je zauważycie. Mimo wad kruchości i trochę mniejszej wilgotności, Dobra Kaloria Proteina zachowuje swoje „ja”. W końcu orzechy i daktyle wciąż stanowią większość. Odejmuję trzy punkty od maxa, czyli ideału batonów tej firmy.

Smak

Niestety zawód! Orzechy arachidowe i daktyle są tutaj bardzo wyczuwalne, ale białko grochu psuje tę zabawę. Poza charakterystycznie ziemistym posmakiem, który akurat lubię, pozostawia ogromną goryczkę. Wcale nie boję się tutaj użyć słowa „ogromną”, bo taka rzeczywiście jest. Towarzyszy batonowi od pierwszego gryza, zostaje na podniebieniu przez dobrych kilka minut po zjedzeniu. Obecna w ilości 0.2g wanilia daje się we znaki, jest naturalna, ale jej urok niestety ginie. Z plusów na pewno należy podkreślić bardzo intensywny smak orzechów a’la masło orzechowe, delikatną słodkość daktyli i w zasadzie tyle. Dobra Kaloria to w przypadku Proteiny na dużo. Jak najbardziej do zjedzenia, ale nie do degustacji.

Podsumowanie

Wegańska, proteinowa nowość od Dobrej Kalorii okazała się być dobra tylko na etykiecie i może jeszcze w konsystencji. W smaku zawiodła i to bardzo, mimo że białka wegańskie przekonują mnie coraz bardziej. 177 kcal w 45g i 10g białka? Lepiej wykorzystać te wartości w inny sposób. Dobra Kaloria Proteina Wanilia była z pewnością jednorazowym zakupem

Cena: 4-5 zł (Rossmann, Lidl)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]