ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Body Attack Yambam – Salted Caramel i Brownie White Chocolate

Popularne batony proteinowe YamBam w końcu doczekały się nowych smaków - Salted Caramel i Brownie White Chocolate.

Body Attack Yambam – Salted Caramel i Brownie White Chocolate

Obie wersje ważą 80g, a ich przybliżone wartości odżywcze to 315 kcal, 14g tłuszczów, 29g węglowodanów i aż 26g białka. Skład wygląda podobnie do innych YamBamów – źródła protein stanowią białka mleka, WPC oraz izolat białek soi. Substancjami słodzącymi są zaś maltitol i sukraloza,a jedyną wadą tylnej etykiety batona jest olej palmowy. Teraz czas na konkrety czyli jak smakują lipcowe nowości od Body Attack.

Salted Caramel – oblany grubą warstwą mlecznej czekolady baton cechuje się przede dużą słodkością dominującą nad pozostałymi smakami. Pod chrupiącymi orzechami ziemnymi kryje się tytułowy karmel, który konsystencją przypomina bardziej krem. Nie jest zbyt ciągnący, a jego smak to połączenie słodyczy z lekką nutą soli. Przeważająca część YamBama to czekoladowa masa, która mimo dużej koncentracji białka nadal pozostaje słodka i nie pozostawia so sobie goryczki. Ten fakt oraz znakomita struktura wyróżnia batona od Body Attack na tle większości proteinowych przekąsek i jest jego dużą zaletą. YamBam Salted Caramel podtrzymuje świetną jakość pozostałych wersji smakowych, ale nie ukrywam, że większy udział soli przyczyniłby się wyższej oceny końcowej.

Brownie White Chocolate – pierwszy YamBam, którego polewę w 100% stanowi biała czekolada. Jej bardzo słodki, ale również intensywny smak nadaje przekąskę charakteru i świetnie komponuje się z pozostałymi częściami. Są to oczywiście duże kawałki orzechów, ciągnący karmel oraz czekoladowa masa białkowa, która odgrywa tu rolę brownie. Jak przystało na to ciasto, przeważająca warstwa YamBama nie jest przesłodzona, lecz naturalnie kakaowa. Ten fakt sprawia, że tonuje ona słodkość polewy oraz karmelu i z resztą składników oraz „snickersową” konsystencją tworzy znakomitego batona proteinowego. Wakacyjna nowość od Body Attack to istny majstersztyk i absolutny „must have” każdego fana/fanki białej czekolady. Chapeau bas!

Cena: 9-10 zł

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]