Body Attack Sauce Zero Honey Mustard – nie próbujcie tego w domu!

Na profilu jest już kilka recenzji syropów od Body Attack, ale dotychczas każdy z nich miał typowo słodki, deserowy smak. Dla urozmaicenia, czas przetestować coś wytrawnego. Dziś próbuję sos miodowo-musztardowy bez dodatku cukru.

Makroskładniki (100g) : 5 kcal l0B|0Tl6W
Skład : Woda, erytrytol, sukraloza, włókno roślinne, guma ksantanowa, aromaty, sól, kwas cytrynowy, benzoesan sodu, kurkuma, miód (0,01%), musztarda (0,01%), barwnik

Konsystencja

Tak samo jak w przypadku słodkich syropów tej firmy, nie jest zbyt gęsta i zdecydowanie bliżej jej do wody niż do prawdziwych sosów z dużą ilością kalorii. Czy mi to przeszkadza ? Trochę tak, ale nie na tyle by ocenić ją niżej niż “szóstka” – 6/10

Smak

Przyjemnie słodki, ale tylko przez pierwszą sekundę. Potem jest tak sztuczny, octowy i pikantny, że nie da się go jeść w żadnym wydaniu. Aromat musztardy i miodu można bez problemu wyczuć, ale co z tego, skoro inne składniki dyskwalifikują smak tego syropu. Dałem mu kilka szans, ale za każdym razem był po prostu tragiczny. Szkoda – 1/10.

Podsumowanie

Dawno nie było tu tak niskiej oceny za smak, ale w końcu musiał nadejść ten dzień. Być może Sauce Honey-Mustard od Body Attack ma swoich zwolenników, ale ja do nich nie należę. Wybieram nieco bardziej kaloryczną, ale sprawdzoną domową recepturę na ten sos.

Cena: ok. 20 zł (Body Attack)

  • 6/10
    KONSYSTENCJA - 6/10
  • 1/10
    SMAK - 1/10
3.5/10
Sending
User Review
0/10 (0 votes)

Leave a Reply

%d bloggers like this: