ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Arla Raspberry & Strawberry Milk Shake – test napoju białkowego!
20.11.2019 08:00
##arla #napoje proteinowe

Jakiś czas temu na profilu pojawiła się recenzja napoju mlecznego o smaku czekoladowym, a dziś test kolejnej nowości...

Arla Raspberry & Strawberry Milk Shake – test napoju białkowego!

Jakiś czas temu na profilu pojawiła się recenzja napoju mlecznego o smaku czekoladowym, a dziś test kolejnej nowości – Arla Raspberry & Strawberry. Dwa bardzo popularne owoce, ale ich połączenie już nie do końca. Znacie jogurty/napoje o smaku maliny z truskawką? Ja jeszcze nie spotkałem. Zapowiada się ciekawie.

Makroskładniki (100ml) : 76 kcal 9B|1.6T|6.5W (6.4g cukrów prostych)
Skład : mleko o zawartości tłuszczu 1.5% (89%), białka mleka, cukier, koncentrat soku malinowego (0.35%), przecier truskawkowy (0.13%), aromat, enzym laktaza, karagen, pektyny, koncentrat soku truskawkowego (0.03%).

Konsystencja – wydaje mi się być nieco bardziej gęsta od poprzednika i sugeruje to nawet nazwa. W tym przypadku na etykiecie możemy przeczytać „Milk Shake”. Mnie jak najbardziej pasuje i dlatego ponownie daję jej maksymalną notę – 10/10.

Smak – jak może smakować napój proteinowy z prawie 90 procentowym udziałem mleka ? Odpowiedź nasuwa się sama. Arla Protein to nic innego jak mleko z bardzo delikatnym smakiem malin i jeszcze mniej truskawek. Druga sprawa to słodkość, a raczej jej brak – słodzików tu nie znajdziemy, a dodatek cukru wydaje się zbyt skromny. Mleko lubię, jednak spodziewałem się czegoś więcej. Brakuje efektu „wow” – 6/10.

Podsumowanie : W pojedynku proteinowych nowości z Lidla zdecydowanie wygrywa mleko czekoladowe. Za wersją owocową przemawia jednak lepsza koncentracja białka – w 250 ml ilość tego makroskładnika jest taka sama jak w 500 ml kakaowej wersji.

Cena : ok. 3 zł (Lidl)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]