ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Whoopy Whey Ice Lolly – niskokaloryczne lody wodne!
15.10.2019 15:58
#lody. whoopy whey

Mango – owocowe lody wodne bez dodatku cukru ? Tego tutaj jeszcze nie było. Wartości odżywcze jednej sztuki...

Whoopy Whey Ice Lolly – niskokaloryczne lody wodne!

Mango – owocowe lody wodne bez dodatku cukru ? Tego tutaj jeszcze nie było. Wartości odżywcze jednej sztuki (70g) to 25 kcal, 0g tłuszczów, 8.3g węglowodanów oraz 0.03g białka. Bazę produktu stanowi woda, substancje słodzące i koncentraty owocowe. Konsystencja loda jest oczywiście identyczna jak w przypadku odpowiedników z cukrem, a jego kolor oddaje wygląd z opakowania. Ice Lolly nie ma bardzo słodkiego smaku, w głównej mierze daje o sobie znać woda oraz delikatne mango. Całościowo lód wypada dobrze, jednak muszę przyznać, że liczyłem na coś więcej. Brakuje mi tu przede wszystkim większej słodkości i bardziej intensywnego smaku owocu.

Forest fruit – druga wersja smakowa lodów wodnych od Whoopy Whey to owoce leśne. Jej skład jest bardzo zbliżony do poprzednika, a jedyną różnicę stanowi koncentrat owocowy. Podobnie jest z wartościami odżywczymi oraz konsystencją. Smak loda moim zdaniem kolejny raz cechuje się zbyt małą słodkością – ksylitol oraz stewia nie dają rady pod tym względem zastąpić cukru. Owoce leśne takie jak jagody czy jeżyny są wyczuwalne, jednak ponownie zostają zdominowane przez wodę. Prawda jest taka, że w warunkach domowych można stworzyć znacznie smaczniejsze i bardziej ekonomiczne lody owocowe bez dodatku cukru. Stosunek ceny do smaku w tym przypadku nie idzie ze sobą w parze.

Cena: 3-4 zł

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]