ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Ten ser z Lidla ma 68G BIAŁKA! – viral na TikToku

Ser żółty, który zawiera aż 68g białka? To nowość, która pojawiła się w asortymencie Lidla!

Ten ser z Lidla ma 68G BIAŁKA! – viral na TikToku

O tym produkcie na TikToku jest głośno! Do asortymentu Lidla trafił nowy produkt – ser żółty, który zawiera aż 38g białka! Co wiemy na temat wartości odżywczych i składu? Czy ser 68g białka trafi do Polski?

Nowość w Lidlu – ser 38g białka!

TikTok to serwis społecznościowy, z którego dowiedzieć się możemy o wielu nowościach z całego świata. Jedną z nich jest produkt, który trafił do asortymentu sieci sklepu Lidl – wysokobiałkowy ser żółty. Film mieszkańca Wielkiej Brytanii bardzo szybko stał się viralem i zainteresował duże grono osób, w tym odbiorców z Polski.

  • „Potrzebuję tego”
  • „Chcę to”
  • „Pragnę tego”

To przykłady polskich komentarzy, jakie znajdziemy pod opublikowanym 4 dni temu filmem, przedstawiający produkt – ser 68g białka.

High Protein Mature Cheese – co wiemy na temat produktu?

Nowy, wysokobiałkowy ser żółty to produkt, który po raz pierwszy trafił do Lidla w Wielkiej Brytanii. Charakteryzuje się niższą aż o 40% kalorycznością od standardowego sera, obniżoną zawartością tłuszczów o 70% i wysoką zawartością białka – aż 68g w opakowaniu! Jedno opakowanie produktu o gramaturze 200g zawiera 6 porcjiprawdopodobnie 6 plasterków sera.

Wartości odżywcze w 100g:

  • 237 kcal
  • 34.1g białka
  • 9.9g tłuszczów
  • 2.4g węglowodanów

Ser Active Protein Plus vs. Ser 68g białka – porównanie

Active Protein Plus to niskotłuszczowy ser żółty, który znaleźć mogliśmy jakiś czas temu w ofercie polskiego Lidla. Tak jak w przypadku nowości, która pojawiła się w sieci sklepu w Wielkiej Brytanii, zawiera więcej białka i mniej tłuszczów oraz kalorii. Porównajmy makroskładniki tych dwóch serów żółtych.

Produkt dostępny w Polsce wyróżnia się mniejszą kalorycznością (198 kcal/100g) na tle High Protein Mature Cheese, dostarczającym 237 kalorii. Korzystniej wypada także pod względem zawartości tłuszczów ich wartość jest mniejsza o około 20% – 8.1g na 100g produktu. Active Protein Plus zawiera natomiast nieco mniej białka31g na 100g, podczas gdy ser dostępny w Wielkiej Brytanii przyjmuje wartość 34.1g tego makroskładnika.

Podsumowując, na tle nowego sera żółtego High Protein Mature Cheese, produkt marki Ryki wypada gorzej tylko pod względem zawartości białka, choć różnica tego makroskładnika nie jest duża. Produkt jednak wzbudza duże zainteresowanie i chęć dostępności również w polskim Lidlu. A wy chcielibyście, by ser 68g białka dotarł do Polski? Dajcie znać!

Śledź @fit_recenzje na Instagramie, by być na bieżąco ze wszystkimi nowościami ze świata fitness!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]