Tabliczka czekolady za 30 zł? – świadome fit zakupy

Tabliczka czekolady za 30 zł? – świadome fit zakupy

A co jeśli wcale nie musisz kupować batonów białkowych za 10 zł i czekolad za 30 zł, by być „FIT”? No właśnie, nie musisz! Bartek, ale czemu tak piszesz? Sam przecież codziennie jesz te fit słodycze. To prawda, jem. Ja używam takich produktów na co dzień, bo się tym zajmuję – testuję produkty.

Czy w innej sytuacji, też bym je jadł?

Oczywiście, jednak z pewnością nie na tak dużą skalę. Jak wiecie, większość fit produktów znacząco przewyższa ceną te „normalne” i wielu z nich po prostu nie uznaję. Jednym z nich jest czekolada od WK. Waży 90g, zawiera ~500 kcal oraz 22g białka. Te liczby nie są złe do czasu pojawienia się ceny – 30 zł!

30 zł to niemała suma i na pewno zdajesz sobie sprawę ile i jakich produktów można kupić za tę kwotę. Trzymając się jednak kategorii fit słodyczy, można kupić aż 7 batonów Go On! Protein 33%. Jeden baton waży 50g, ma 195 kcal, 16.5g protein, a jego skład jest przyzwoity.

Co zatem lepiej wybrać?

Aż prosi się o odpowiedź „to zależy”. Zależy bowiem od hierarchii wartości konsumenta i gustu. Patrząc na oba produkty ciężko jest mi jednak znaleźć argumenty, które sprawiłyby, że zapłaciłbym 30 zł za taką tabliczkę. Poza tym, nie oszukujmy się – kto je czekoladę białkową na więcej niż 2 razy. Po jednej na dzień kostce raczej się jej nie je.

Jak wspominałem, w jej cenie możemy mieć 7 (moim zdaniem świetnych) batonów od GO ON! Niełatwo będzie przejeść ich łączną cenę czyli 28 zł na jednym posiedzeniu. Choć dla wielu nie będzie to wyzwaniem, to z pewnością zjedzenie 7 batonów nie będzie tak naturalne jak jednej tabliczki czekolady. Zgadzasz się? To jednak nie wszystko.

Batony te są przykładem, że dobre słodycze białkowe możemy dostać też w zwykłych sklepach spożywczych. Te od Sante często można znaleźć m.in w Lidlu, Carrefourze, Auchan, a nawet tych mini osiedlowych. Ich cena wynosi najczęściej ok. 4 zł.

Każdy ma swój portfel i robi z nim co chce. Ja po prostu apeluję o rozwagę. Chcesz kupić czekoladę za 30 zł? Kup ją, jednak bądź świadomy/a swojego wyboru i istniejących dla niego alternatyw. Dziękuję za Twoją uwagę i czas.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Również z tej kategorii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]