ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Snickers & Mars Hi-Protein Bar – ulepszona wersja!

Dziś na tapecie nowe, większe i wzbogacone o kilka gramów białka batony Snickers i Mars Hi-Protein.

Snickers & Mars Hi-Protein Bar – ulepszona wersja!

Co ciekawe, ich skład nie różni się od wersji „PROTEIN”, a inna ilość białka spowodowana jest tylko i wyłącznie zwiększoną gramaturą przekąsek. Snickers o wadze 51g zamienił się w 62g o makroskładnikach : 242 kcal 8.6T/22.3W/22B, a 57g Mars w 66g : 231kcal 5.3T/25.7W/22B. Oba batony zawierają m.in cukier, syrop glukozowy i tłuszcz palmowy.

Snickers Hi-Protein

Podobnie jak oryginał, baton oblany jest dość grubą warstwą słodkiej, mlecznej czekolady, pod którą znajdują się orzechy ziemne. Jak możecie zobaczyć na drugim zdjęciu, jest ich zdecydowanie mniej niż w klasycznym Snickersie. Element, który jeszcze bardziej podkręca słodycz przekąski to oczywiście ciągnący i również smaczny karmel. Konsystencję ostatniej części batona, czyli masy białkowej można określić jako połączenie zwykłego batona proteinowego z Milky Way-em – nie jest to typowy „żujek”. Mieszanka wybuchowa niezbyt dobrych składników gwarantuje bardzo dobry smak, który tak jak się spodziewałem nie odbiega niczym od poprzedniej wersji proteinowego Snickersa i z dumą naśladuje także tego „prawdziwego” ze znikomą ilością białka.

Mars Hi-Protein

W przeciwieństwie do poprzednika, ten baton jednak czymś mnie zaskoczył – lepszą niż w „Marsie Protein” konsystencją. Mimo takiego samego składu wydaje mi się być bardziej piankowata oraz miękka. Być może jest to spowodowane inną świeżością, ale takie są fakty. Smak bez zmian wypada przyzwoicie, jednak dalej mu do oryginału niż Snickersowi. Warstwa mlecznej czekolady oraz karmelu przypomina zwykłego Marsa, a największą różnicę robi część białkowa. Dzięki dużej ilość cukru zawarte w niej proteiny nie pozostawiają po sobie posmaku goryczki i dlatego baton jest smaczny. Mimo to, na pewno nie zdecyduję się zakupić go ponownie, jako że stosunek jakości do ceny pozostawia wiele do życzenia. W tym przypadku lepszym, a na pewno bardziej ekonomicznym wyborem będzie zwykły mars i szejk białkowy jako źródło protein.

Cena: ok. 9 zł (Strefa Mocy)

Pamiętaj, że używając kodu “fitrecenzje” dostaniesz 10% zniżki na cały asortyment sklepu Strefa Mocy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]