ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Rule1 Whey Blend Fruity Cereal – amerykański sen?

1 stycznia 2020 roku - tego dnia po raz pierwszy testowałem tutaj białko amerykańskiego Rule1 Proteins.

Rule1 Whey Blend Fruity Cereal – amerykański sen?

Był to wtedy mix koncentratu, izolatu i hydrolizatu – Whey Blend. Smak Lightly Salted Caramel pozytywnie mnie wtedy zaskoczył. Dziś mam dla Was recenzję Rule1 Whey Blend Fruity Cereal znanego jako Froot Loops!

Makroskładniki (100g): 369 kcal 73.8B|4.6T|9.2W
Skład: wpc, wpi, wph, naturalne i sztuczne aromaty, lecytyna, guma ksantanowa i celulozowa, sukraloza

Rozpuszczalność białka Rule1

W tej kwestii Rule1 Proteins nie może sobie pozwolić na błędy. Rozpuszczalność odżywki jest rzecz jasna idealna – z płynami i posiłkami. Dodatek gumy ksantanowej i celulozowej wpływa zaś pozytywnie na samą konsystencję po rozpuszczeniu proszku np. z kaszą manną. Chodzi tu o podtrzymanie gęstości. Zdarza się bowiem, że dodatek białka do posiłku nadaje mu rzadszej konsystencji – tu tak nie jest. Ja nie mam żadnych zarzutów. Mix spełnił moje oczekiwania dobrej rozpuszczalności.

Smak Rule1 Whey Blend Fruity Cereal

Fruity cereal to rzadko spotykany w Polsce smak odżywek białkowych. Za oceanem płatki Kellog’s Froot Loops cieszą się za to dużą popularnością. Ja miałem okazję je próbować w ubiegłym roku, więc mogę śmiało porównać ich smak. Trzeba przyznać, że Rule1 dobrze skomponował te aromaty. Nie boję się napisać, że przypomina kolorowe płatki śniadaniowe – tak po prostu jest. Whey Blend cechuje się bardzo słodkim, cukierkowym smakiem, który świetnie pasuje do mleka i kaszy manny. Lubiliście za dzieciaka pić mleko po płatkach? Ja tak i mnie ta odżywka tak się kojarzy. Do idealnych jednak nie należy, bo pozostawia po sobie delikatny posmak goryczki. Daje się we znaki głównie, gdy roztwór jest zdominowany przez proszek. Za to odejmuję punkty.

Podsumowanie

Rule1 Whey Blend Fruity Cereal to białko z najwyższej półki, jeżeli mówimy o jakości. Jest tzw. firmą „córką” Optimum Nutrition. Jeśli cena nie gra dla Was głównej roli, a w białkach zwracacie uwagę przede wszystkim na skład, makroskładniki, jakość i aminogram – śmiało próbujcie. Smak też Was nie zawiedzie.

Cena: ~99 zł za 941g (Strefa Mocy, Pro Life Distribution)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]