ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Quest Nutrition Quest Bar – double chocolate chunk i chocolate brownie

Double Chocolate Chunk i Chocolate Brownie - dwa czekoladowe smaki Quest Barów - który okaże się smaczniejszy?

Quest Nutrition Quest Bar – double chocolate chunk i chocolate brownie

Double chocolate chunk

Podwójna czekolada z kawałkami czekolady – masło maślane, ale m.in tak można przetłumaczyć nazwę tego Questbara. Jego wartości odżywcze to : 191 kcal, 8g tłuszczów, 11g węglowodanów oraz 20g białka. Jak przystało na produkty tej firmy, skład batona jest prosty i opiera się przede wszystkim na izolacie białka. Konsystencję przekąski można określić jako zbitą, lekko ciągnąca oraz kruchą, jednak warto zaznaczyć, że jest to zależne od temperatury przechowywania. Questbar rzeczywiście cechuje się intensywnym smakiem czekolady deserowej, co za tym idzie nie jest zbyt słodki. W masie kakaowej zatopione są także chrupiące kawałki czekolady, które moim zdaniem znacząco wpływają na ogólne walory smakowe batona. Choć trochę nadają całości słodyczy, która i tak tłumiona jest przez gorzkie kakao. Gdybym miał do czegoś porównać smak tego Questbara, to byłoby to mocno czekoladowe, ale jednocześnie niedosłodzone brownie. Podsumowując, baton jest smaczny, jednak jak wiecie, ja preferuję nieco słodsze przekąski.

Chocolate brownie

Nie bez powodu zestawiłem ze sobą właśnie te dwa smaki Questbarów, ale o tym za chwilę. Makroskładniki jednego batona wyglądają następująco : 191 kcal, 7g tłuszczów, 7g węglowodanów i 20g protein. W składzie tego Questbara jest jeszcze mniej filozofii niż u poprzednika, a głównym elementem warunkującym jego smak jest oczywiście kakao. Konsystencja przekąski tym razem mnie zaskoczyła, bo spodziewałem się, że będzie wilgotna, a okazała się być twarda i krucha. Smak tego batona także jest mocno kakaowy i mało słodki, przez co moim zdaniem bliżej mu do gorzkiej czekolady niż do brownie. Questbar Chocolate Brownie smakuje bardzo podobnie do poprzednika, a jedyną znaczącą różnicą jest brak kawałków czekolady. Z pewnością podgrzanie batona poprawiłoby zarówno jego konsystencję jak i smak, jednak w „surowej” postaci nie wypada rewelacyjnie i nie sprawia, że chętnie kupiłbym go ponownie.

Cena: ok. 10 zł (Strefa Mocy)

Pamiętaj, że używając kodu “fitrecenzje” dostaniesz 10% zniżki na cały asortyment sklepu Strefa Mocy.

Komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]