ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Praliny RED Chocolate vs Pralines Superieurs – porównanie!
22.09.2020 09:57
#red chocolate

W dzisiejszym wpisie postanowiłem zestawić ze sobą praliny. Nie są to jednak takie zwykłe praliny. RED Chocolate uchodzą...

Praliny RED Chocolate vs Pralines Superieurs – porównanie!

W dzisiejszym wpisie postanowiłem zestawić ze sobą praliny. Nie są to jednak takie zwykłe praliny. RED Chocolate uchodzą za najmniej kaloryczne na świecie, a Pralines Superieurs jako jedne z najbardziej lubianych. Mają wiele różnic i o tym piszę też poniżej. Praliny RED Chocolate vs Pralines Superieurs!

Kaloryczność pralin

Nie da się ukryć, że pierwszą zauważalną różnicą są kalorie. W przypadku RED to zaledwie 389 kcal w 100g, podczas gdy praliny J.D. Gross mają 550 kcal. Przekłada się to na wartości odżywcze, jednak najciekawiej wyglądają cukry proste – 9.5 vs 51.3g! Trzeba przyznać, że ta rozbieżność robi wrażenie – na korzyść pralin RED.

Przyczyna niskiej zawartości cukrów pralin RED

RED Delight nie zawierają sacharozy. Została ona zastąpiona erytrolem, maltitolem i stewią – wyższości słodzików nad cukrem tłumaczyć chyba już nie trzeba. Ten drugi występuje na pierwszym miejscu w składzie pralin „owoce morza”. Warto jednak wspomnieć więcej o składnikach.

Składniki pralin Chocolette i J.D Gross

O ile RED miażdży J.D. Gross pod względem ilości cukrów, to nie jest tak na każdym polu. Niskokaloryczne praliny zawierają dodatek oleju palmowego i min. 25% masy kakaowej. Po drugiej stronie nie ma tego tłuszczu, a minimum masy kakao to 48% lub 34% – zależy od rodzaje. W cenie też są różnice, ale to było do przewidzenia.

Ile kosztują praliny obu firm?

Za bombonierkę RED (132g) zapłacimy 15-20 zł. Najłatwiej jest je znaleźć w sklepach online jak np. Strefa Mocy, choć stacjonarnie też występują – m.in Kaufland, E.Leclerc. Praliny RED Chocolate są dostępne w dwóch wersjach smakowych – orzechowej i kokosowej. Opakowanie popularnych Pralines Superieurs to 250g i kosztuje ok. 12 zł Lidl. Różnica w cenie to ok. 88 zł/1kg – słusznie czy nie? To musicie sami określić.

Konsystencja i smak pralin

Na koniec wypada napisać o smaku i konsystencji. J.D. Gross to jedne z moich ulubionych i to mogę napisać już teraz. Pralinom od RED Chocolette poświęcę jednak osobą recenzję i tak dokładnie je opiszę. Po tym wpisie jedno jest pewne – oba rodzaje mają wady i zalety. Jeżeli jednak rozmawiamy o kaloriach, to RED triumfuje!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]