Potato Snacks with Salt – mają świetny skład!

Potato Snacks with Salt – mają świetny skład!

Dostępne w Żabce oraz Freshmarecie snacki ziemnianaczne na tle większości tego typu przekąsek wyróżniają się przede wszystkim krótkim składem oraz bardzo dobrymi wartościami odżywczymi. Paczka 60g zawiera 210 kcal, 0.2g tłuszczów, 50g węglowodanów oraz 1.2g protein. Zaskakująco mała ilość białka spowodana jest faktem, iż snacki składają się ze skrobii, płatków oraz granulatu ziemniacznago. Całość uzupełnia duża ilość soli (2.1%).

Nie ma co ukrywać, że dość ubogi i mało różnorodny skład przyczynia się do przeciętnego i trochę nijakiego smaku. Mimo, że producent nie pożałował soli, nie jest ona mocno wyczuwalna, a snacki na siłę można porównać do prażynek lub popcornu. Struktura przekąski do idealnych również nie należy, na początku wydaje się być chrupiąca, ale po chwili staje się gumowata i sprawia zgubne wrażenie nieświeżości. Największą zaleta „Potato snacks” to bez wątpienia duża objętość przy jednoczesnej niskiej kalorycznośći – jak możecie zobaczyć na drugim zdjęciu, jedno opakowanie wypełnia całą miskę.

Podsumowując, snacki same w sobie wypadają po prostu słabo i myślę, że zdecydowanie lepiej sprawdzą się chociażby jako słony dodatek do owsianki.

Cena: ok. 3 zł (Żabka, Freshmarket)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Również z tej kategorii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]