Porównanie frużelin bez cukru

Porównanie frużelin bez cukru – SFD vs Muscle Zone

Detektyw Fit Recenzje powraca na służbę! Tym razem moją uwagę zwróciła nowość od Muscle Zone – frużeliny bez cukru. Oficjalnie w ofercie tego sklepu są od 27 września. Co ciekawe, klienci od razu mają do wyboru dziewięć wersji smakowych. Jakie konkretnie?

Jabłko, czerwona porzeczka, owoce egzotyczne, wiśnia, marakuja & mango, borówka, jabłko z cynamonem, malina i truskawka. Znacie już te smaki frużelin? Ja znam je z owoców w żelu od All Nutrition. Postanowiłem porównać ich składy i okazały się być takie same!

Niech przykładem będą Exotic Fruits in Jelly z infografiki. Zawierają nie tylko takie same owoce, ale również identyczne proporcje. Gdy spojrzymy dalej w skład, to zauważymy też m.in erytrol, sukralozę i skrobię modyfikowaną. Wniosek? Jeden producent, dwie marki.

Czy jest w tym coś złego? Oczywiście, że nie! To codzienność w tej branży i nie tylko. Marek jest więcej niż producentów i co za tym idzie, zasoby dla firm są ograniczone. Dlaczego zatem o tym piszę? Piszę, bo chcę żebyście wiedzieli o tych “różnicach” przy okazji zakupów

Frużelina od All Nutrition i MZ Store ma taką samą objętość, skład i najprawdopodobniej wartości odżywcze (niewidoczne dla każdego smaku na stronie MZ). Różni ich jedynie cena i jest to dokładnie 4.91 zł. Ja pozwoliłem sobie zaokrąglić SFD do 30 zł, a MZ do 35 zł (34,90 zł).

Wniosek z tego śledztwa jest taki, żeby być świadomym. Akurat w tym przypadku chodzi o zakupy, ale świadomość jest ważna na każdej płaszczyźnie życia. Super, że fit branża się tak rozwija, bo korzystają na tym klienci. Mogą wybrać owoce od SFD lub MZ.

Leave a Reply

%d bloggers like this: