ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Po Prostu Naturalnie vs Golden Bow Solutions – pojedynek kaw!

Po Prostu Naturalnie vs Golden Bow Solutions. Najbardziej popularne firmy z kawami smakowymi w Polsce. GBS działa od...

Po Prostu Naturalnie vs Golden Bow Solutions – pojedynek kaw!

Po Prostu Naturalnie vs Golden Bow Solutions. Najbardziej popularne firmy z kawami smakowymi w Polsce. GBS działa od prawie 3 lat, a PPN od nieco ponad roku. Obie firmy mają w swojej ofercie duży wybór kaw i niemałe grono stałych klientów. Która kawa jest zatem lepsza? Kierując się swoimi testami i informacjami ze stron, przygotowałem wpis.
.
Na początku zacznijmy od wielkości samego asortymentu. Do dyspozycji klientów GBS jest aż 7 rodzajów kaw. Angelo w wersji rozpuszczalnej, mielonej i w ziarnach oraz Angel’s Touch, która poza tymi formami jest też liofilizowana. Po Prostu Naturalnie aktualnie wydaje się stawiać na kawy rozpuszczalne, choć do niedawna były również mielone. A jak to wygląda ze smakami?
.
Tutaj obie firmy spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Po Prostu Naturalnie powiększyło swoją ofertę do 20 smaków, a Golden Bow Solutions ma ich 25. Firmy mają też wspólne smaki jak „Twix” czy masło orzechowe. Na podstawie testów śmiem twierdzić, że aromaty są bardzo podobne lub identyczne. To przekłada się na taki sam świetny smak – te dwa należą do mojej „topki”.
.
O genezie kaw przeczytamy tylko na stronie GBS. Ziarna są sprowadzane z Meksyku. Filiżanka Angel’s Touch to 264mg kofeiny, a Angelo 60mg. Kosztują odpowiednio ~40 zł i ~19 zł za puszkę 100g (liofilizowana 90g). PPN sprzedaje kawy w torebkach 150g, a ich cena wynosi ~30 zł. Porównując, GBS kosztuje ~19 zł/100g, a PPN ~20 zł/100g.
.
Które ziarna kawy są lepsze jakościowo? To ciężki temat, bo w tej kwestii nie znajdziemy rzetelnych informacji na stronach obu firm. Jak więc odpowiedzieć na pytanie, która kawa jest lepsza? Najlepiej kierując się własnymi kubkami smakowymi.
.
Ja mogę napisać, że te powielające się smaki są dla mnie tak samo dobre. Razem z mlekiem i słodzikiem są najlepsze. Gdy patrzę na swoje oceny, to GBS częściej dostawało wyższe. To było jednak przed premierą nowych smaków PPN. Pozostaje mi zatem testować dalej i ostatecznie dać znać za jakiś czas.
.
Której kawy polecam kupować Wam? Kierujcie się swoimi wartościami. Cena, przywiązanie do firmy, połączenia aromatów, koszt dostawy, promocje, rodzaje kaw. Każdy ma inną hierarchię. Recenzje znajdziecie tutaj.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]