ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Oszczędź Swoje Kalorie – wafle kukurydziane

Dziś przychodzę do was z kolejnym porównaniem kalorycznym. Ostatnio były to płatki śniadaniowe, a dziś chcę wam pokazać...

Oszczędź Swoje Kalorie – wafle kukurydziane

Dziś przychodzę do was z kolejnym porównaniem kalorycznym. Ostatnio były to płatki śniadaniowe, a dziś chcę wam pokazać różnice między dwoma rodzajami wafli kukurydzianych. Napierw nieco o składzie i makroskładnikach. Zapraszam.

Good Food Solone Wafle Kukurydziane

Makroskładniki (100g) : 380 kcal 9.3B|2.7T|76W.
(1.5g cukrów prostych i 7.1g błonnika, 0.78g soli)
Skład : pełnoziarnista kukurydza 51%, grys kukurydziany, sól morska 0,75%

Granex Wafle Kukurydziane z Solą Morską

Makroskładniki (100g) : 241 kcal 6.1B|0.9T|51.3W (1.3g cukrów prostych, 1.7g błonnika i 0.5g soli)
Skład : grys kukurydziany, kukurydza (40%), sól morska

Wafle obu firm cechują się prostymi składnikami charakterystycznymi dla tej kategorii produktów – kukurydza, grys i sól. Jak w takim razie wyjaśnić tak dużą różnicę w kaloryczności ? Granex uzasadnia to użyciem ziarna kukurydzy, które ma niższą wartość energetyczną niż grys czy mąka. Firma zaznacza także, iż wartość ta jest potwierdzona. Właśnie ta mała zmiana sprawia, że na tle innych firm wyróżniają się zaskakująco niską zawartością węglowodanów oraz białka, co w rezultacie przekłada się na ok. 140 kcal różnicy! Granex dba o redukujących i tych, którym jedzenia zawsze za mało niezależnie od kaloryczności diety. 100g typowych wafli kukurydzianych to odpowiednik ok. 150g odchudzonej wersji. I nagle deficyt nie jest już taki straszny.

Wafle Granex są dostępne m.in w Auchan, Leclercu, Lewiatanie, a także bezpośrednio u producenta. Kto robi zapasy ? Ja od razu zaopatrzę się w większą ilość, bo na sklepowych półkach widzę ich coraz mniej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]