ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Oszczędź Swoje Kalorie – zamień ser żółty na odtłuszczony!

Tosty z szynką i serem nie muszą być tak bardzo kaloryczne! Z pomocą przychodzą tutaj „fit” zamienniki, które...

Oszczędź Swoje Kalorie – zamień ser żółty na odtłuszczony!

Tosty z szynką i serem nie muszą być tak bardzo kaloryczne! Z pomocą przychodzą tutaj „fit” zamienniki, które pozwalają zaoszczędzić trochę kalorii. W dzisiejszym poście jest nim Ser Rycki Edam Light. Porównam go z tym klasycznym i odpowiem na pytanie czy taka zmiana jest opłacalna. Zapraszam.

Ser Rycki Edam SM Ryki

Makroskładniki (100g) : 355 kcal 26B|27T|2W.
Skład : mleko pasteryzowane, sól, kultury bakterii, podpuszczka mikrobiologiczna, chlorek wapnia, barwnik annato

Ser Rycki Edam Light SM Ryki

Makroskładniki (100g) : 254 kcal 32B|14T|2.3W.
Skład : mleko pasteryzowane, białka mleka, sól, chlorek wapnia, kultury bakterii mlekowych, beta karoten.

Produkty light często cechują się gorszym składem od „normalnej” wersji i jednocześnie bardziej korzystnymi makroskładnikami. Taka zależność nie występuje w przypadku serów żółtych mleczarni Ryki. Składniki obu powyższych produktów wyglądają tak samo i nie można zarzucić im żadnych wad. Zmiany zaczynają być widoczne dopiero w wartościach odżywczych. Odchudzony ser ma ponad 100 kcal mniej, a różnica ta pochodzi głównie z tłuszczów – 27g vs 13g. Dodatkową zaletą „fit” wersji jest również większa o 6g zawartość białka. Wartości te nie robiłyby jednak tak dobrego wrażenia, gdyby cena oraz smak sera były kiepskie. Na szczęście są one bardzo zbliżone do klasyki. Ser Rycki Edam Light kupimy m.in w Auchan, Tesco, Selgros oraz E.Leclerc. Cena to ok. 30 zł/kg. Całą recenzję znajdziecie oczywiście na profilu.

Oszczędzacie kalorie na serach żółtych ? Ja często wybieram ten z dzisiejszej infografiki lub Piórko z 3% zawartością tłuszczu. A może znacie jakieś z jeszcze lepszym makro ? Dajcie znać w komentarzu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]