ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Helio Popcorn Bez Dodatku Tłuszczu – porównanie!

Lubicie popcorn ? Niestety zdecydowana większość z nich cechuje się wysoką zawartością tłuszczów, a połowę z nich często...

Helio Popcorn Bez Dodatku Tłuszczu – porównanie!


Lubicie popcorn ? Niestety zdecydowana większość z nich cechuje się wysoką zawartością tłuszczów, a połowę z nich często stanowią kwasy tłuszczowe nasycone. Na szczęście są inne rozwiązania i zaraz o nich opowiem.

Helio Popcorn Solony do Mikrofalówki

Makroskładniki (100g) : 430 kcal 4.6B|20T|55W (9.8g kwasów tłuszczowych nasyconych).
Skład : ziarno kukurydzy 78,7 %, tłuszcz palmowy częściowo uwodorniony, sól 3,3 %.

Helio Popcorn Bez dodatku tłuszczu i soli.

Makroskładniki (100g) : 334 kcal 11B|4.9T|54W
Skład : ziarno kukurydzy

Odpowiedzią na wysokokaloryczny, tłusty i bogaty w sód popcorn z marketu jest zwykłe ziarno kukurydzy. W przypadku produktu od Helio, zostało ono zapakowane w papierową torebkę, dzięki czemu przygotowanie przekąski jest łatwe i szybkie – w przerwie reklamowej można przygotować nawet kilka porcji. Porównując „fit” popcorn do tego zwykłego, możemy zauważyć prawie 100 kcal różnicy w 100g produktu. To wynik zredukowania tłuszczu palmowego do zera. W formie rekompensaty otrzymujemy za to kilka gramów białka więcej. Oszczędność kalorii jest, a ziarno kukurydzy zawsze możemy przyprawić według własnych upodobań (polecam olej w sprayu + sól). Popcorn bez dodatku tłuszczu i soli wypada gorzej jedynie w porównaniu cenowym – opakowanie 80g kosztuje ok. 2.50 zł (m.in Auchan, Carrefour, Tesco) podczas, gdy cena 90g wersji „fat” wynosi ok. 1.50 zł. Moim zdaniem warto dopłacić tę złotówkę, a tłuszcze „dobić” np. masłem orzechowym.

Jeśli podobają Ci się takie infografiki i widzisz w nich wartość, udostępnij ten post dalej. A może czegoś ci tutaj brakuje ? Będę wdzięczny za każdą sugestię. Dziękuję.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]