ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Oszczędź Swoje Kalorie – zamień Cheeriosy na UFO Chrups!

Nestlé Cheerios Makroskładniki (100g) : 376 kcal 8.4B|2.9T|75W (24.9g cukrów prostych i 7.9g błonnika)Skład : mąki (owsiana, pszenna, jęczmienna, kukurydziana,...

Oszczędź Swoje Kalorie – zamień Cheeriosy na UFO Chrups!

Nestlé Cheerios

Makroskładniki (100g) : 376 kcal 8.4B|2.9T|75W (24.9g cukrów prostych i 7.9g błonnika)
Skład : mąki (owsiana, pszenna, jęczmienna, kukurydziana, ryżowa), cukier, skrobia pszenna, miód (3,9%), syrop cukru inwertowanego, substancje wzbogacające, składniki mineralne, witaminy, sól, melasa cukru trzcinowego, aromat naturalny, mieszanina tokoferoli.

Granex UFO CHRUPS

Makroskładniki (100g) : 268 kcal 4.2B|1.4T|58.9W (22.9g cukrów prostych i 1.5g błonnika) Skład : kukurydza, grys kukurydziany, cukier, ryż, glukoza, ekstrakt sodu jęczmiennego, olej palmowy, sól, syrop cukrowy inwertowany, kakao w proszku o obniżonej zawartości tłuszczu, aromat, cukier palony, witamina D (cholekalcyferol).

Zarówno płatki od Nestlé jak i od Granexa nie grzeszą dobrym składem, jednak w tym poście chcę się skupić przede wszystkim na kaloriach. Tutaj różnica jest już ogromna – UFO CHRUPS mają ponad 100 kcal mniej w 100g! Oznacza to, że na każde 100g Cheeriosów przypada aż 140g płatków firmy Granex. Na redukcji wartość takiej różnicy jest nieoceniona. A jak smak? Z mlekiem czy bez, Cheeriosy są bezkonkurencyjne, jednak ich mniej kaloryczna alternatywa też daje radę. Na pewno nie można im zarzucić, że są mało słodkie.

Wiedzieliście wcześniej o płatkach UFO CHRUPS i ich zaskakująco niskiej kaloryczności ? Dajcie znać w komentarzu. Mam nadzieję, że teraz będzie nas więcej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]