ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Netflix & Chill – jak oglądać i jeść „z głową”
22.05.2020 08:31
#fit recenzje #netflix

Lody, popcorn, piwo i czekolada. Mam nadzieję, że żywienie każdej z czytających to osób opiera się przede wszystkim...

Netflix & Chill – jak oglądać i jeść „z głową”

Lody, popcorn, piwo i czekolada. Mam nadzieję, że żywienie każdej z czytających to osób opiera się przede wszystkim na produktach pełnowartościowych. Pamiętajmy jednak, że dieta ma służyć nam. Nie ma zatem nic złego w tym, że czasami do filmu zjemy popcorn, piwo, chipsy, czekoladę, a potem jeszcze popijemy to piwem. Kluczem zawsze będzie zdrowy rozsądek, umiar i mądre gospodarowanie kaloriami. Co mam na myśli?


Pisząc tego posta, chcę Wam przekazać, że warto świadomie podchodzić do odżywiania. Na powyższej grafice widzicie dwa popularne zestawy, które idealnie pasują do nocnego seansu na Netflixie. Mimo, że znacząco się różnią, to ich kaloryczność jest identyczna. Który z tych zestawów będzie zatem lepszy?


Pozwolę sobie jeszcze zadać kilka pytań nim sam na udzielę na nie odpowiedzi. Czy zjedzenie pudełka lodów Ben&Jerry’s sprawiłoby Ci problem oglądając Twój ulubiony serial? Czy po słonym często zdarza Ci się mieć ochotę na coś słodkiego? W wielu przypadkach odpowiedź na te 2 pytania będzie brzmiała: TAK! Czy jest w tym coś złego? Oczywiście, że nie. Jest to w pełni naturalne, ale niekiedy tej „naturalności” trzeba pomóc.


W takich chwilach warto się zastanowić. Hej! Bartek, przecież nie musisz jeść tylko pudełka lodów Ben&Jerry’s i dostarczać przy tym 1116 kcal. Możesz przecież zjeść pudełko lodów Big Milk, paczkę popcornu z Żabki, batonika Kinder Country, a do tego wszystko popić piwkiem i również dostarczyć 1116 kcal.


Taka zmiana niesie ze sobą wiele korzyści. Pierwszą z nich jest fakt, iż po zjedzeniu pudełka lodów Big Milk zapewne nie będziemy mieli już tak dużej ochoty na pozostałe produkty. Co za tym idzie, zmniejszymy spożycie kalorii lub uzupełnimy je bardziej wartościową dla żywnością. Jaka jest jeszcze zaleta?

Zaspokoimy naszą ochotę zarówno na słodkie jak i na słone, a wypicie piwa bezalkoholowego zapewni nam nawodnienie. To jak? Zastanowisz się nad spożyciem przekąsek gdy kolejnym razem odpalisz Harrego Pottera na Netflixie? Pamiętaj, że to Ty decydujesz o swoich wyborach – niech będą świadome 🙂

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]