mars hiprotein whey powder

Mars Hi-Protein Whey Powder – inne niż wszystkie!

Odżywka białkowa o smaku Marsa! Długo trzymałem was niepewności, ale w końcu dzielę się moją recenzją. Oryginalna etykieta, identyczne logo, a jak ze smakiem? Poniżej wyjaśniam czy ma wiele wspólnego z batonem Mars. Białko standardowo testowałem z wodą, mlekiem, owsianką oraz kaszą manna. Mars Hi-Protein Whey Powder!

Makroskładniki (100g): 401 kcal 58.9B|10.1T|15W
Skład: koncentrat białek serwatkowych, kakao w proszku, mleko w proszku, inulina, aromaty, rafinowany olej kokosowy, ekstrakt słodu jęczmiennego, guma ksantanowa, guma guar, sukraloza, acesulfam-k

Rozpuszczalność

Bez zarzutów! Te słowa odnoszą się do rozpuszczalności w płynach jak i wspomnianych posiłków. Zdarza Wam się czasami, że gdy wsypujecie białko do owsianki, to się nie rozpuszcza? W przypadku Mars Protein nie ma takiego problemu. Nie tworzą się żadne grudki, a proszek całkowicie się rozpuszcza. Po wymieszaniu z płynem, a głównie z mlekiem zamienia się w gęsty i aksamitny szejk. To zasługa substancji zagęszczających takich jak guma ksantanowa i guma guar. Nie trzeba tu już nic więcej dodawać.

Smak

Mars robisz to dobrze! Smak jest naprawdę słodki, mocno czekoladowy i karmelowy. Te cechy nie są jednak płytkie i zwykłe jak w innych białkach o tym smaku. Tutaj mamy do czynienia z mleczną czekoladą oraz karmelem, które kojarzą się z batonem Mars. Nic dziwnego! Białko w 100g zawiera 10g tłuszczów, 15g węgli i 59g protein. Te liczby nie są zdumiewające i nie miały takie być. To smak stoi tu na pierwszym miejscu. Ten naprawdę się udał, a czuć to przede wszystkim po dodaniu odżywki do owsianki. Inna intensywność, inny posmak – trzeba spróbować, żeby się przekonać. Mars jako proszek? Prawie tak dobry jak Nesquick.

Podsumowanie

Mars Hi-Protein Whey Powder to białko inne niż wszystkie. Mało korzystne makroskładniki i nietypowy skład – tak w kilku słowach można opisać je w teorii. Wszystko zaplanowano w taki sposób, żeby to smak wybaczał wszystkie “niedociągnięcia”. To się udało! Miłośnicy Marsa, musicie spróbować tej odżywki!

Cena: ~95 zł (Strefa Mocy)

Pamiętaj, że używając kodu “fitrecenzje” dostaniesz 10% zniżki na cały asortyment sklepu Strefa Mocy.

  • 10/10
    ROZPUSZCZALNOŚĆ - 10/10
  • 9/10
    SMAK - 9/10
9.5/10
Sending
User Review
0/10 (0 votes)
%d bloggers like this: