ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Legal Cakes Baton Simba – recenzja nowości!
21.11.2019 08:48
#batony proteinowe #legal cakes

Nowość! Do Legal Cakes dołączył Simba - połączenie daktyli, masła orzechowego i kaszy jaglanej.

Legal Cakes Baton Simba – recenzja nowości!

Wygląda bardzo dobrze, skład jest prosty, makrosy zbilansowane, a do tego jest wegański i bezglutenowy. Jak smakuje ? Odpowiedź znajdziecie w recenzji.

Makroskładniki (90g – baton) : 388 kcal 14.4B|20T|39.7W (28.2g cukrów prostych i 3.2g nasyconych kwasów tłuszczowych)
Skład : daktyle (44,4%), orzeszki arachidowe (41,7%), odżywka białkowa wegańska [87,5% izolat białek grochu, 12,5% izolat białek ryżu], ekspandowana kasza jaglana, czekolada gorzka [miazga kakaowa, substancja słodząca: erytrytol, masa kakaowa minimum 70%]

Konsystencja – wilgotna, zbita i jednocześnie dość miękka. Gwarancją takich cech jest znane nam dobrze połączenie daktyli i masła orzechowego. Bazę przekąski uzupełnia ekspandowana kasza jaglana i jej klasycznie gumowata struktura. To chyba jedyna wada, bo reszta składników pasuje do siebie idealnie. Całość okrywa cienka warstwa kruchej polewy czekoladowej – 8/10.

Smak – bardzo dobry! Simba to przede wszystkim naturalna słodycz daktyli i intensywny smak orzechów arachidowych. Taki duet sprawdza się prawie zawsze i smakuje lepiej niż niejedne słodycze. Na pochwałę zasługuje także czekolada – jest mocno kakaowa i lekko słodka. Dziesiątki jednak nie będzie, bo wegańska odżywka białkowa zostawia po sobie dość wyraźną goryczkę. Więcej zastrzeżeń nie mam – 8/10.

Podsumowanie : Legal Cakes po raz kolejny potwierdza, że świetny skład ich batonów idzie w parze z dobrą konsystencją i ciekawym smakiem. Inna sprawa to fakt, iż prawie zawsze dostajemy więcej niż sugeruje napis na opakowaniu. W moim przypadku Simba ważył nie 90g, a 110g. Kto już próbował ?

Cena : ok. 9 zł (m.in Legal Cakes)

Komentarze

Jedna odpowiedź do “Legal Cakes Baton Simba – recenzja nowości!”

  1. Anonim pisze:

    Visitor Rating: 9.5/10

    0
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]