ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Legal Cakes Baton Karmelowy – recenzja na „tak” czy „nie”?
26.10.2019 04:30
#batony proteinowe #legal cakes

Dziś pod lupę trafia dziesiąty baton od Legal Cakes - "Karmelovy".

Legal Cakes Baton Karmelowy – recenzja na „tak” czy „nie”?

Jego nazwa oraz wygląd sugeruje, że ma on przypominać popularnego Twixa. Dość lekki, bo wiążący zaledwie 67g zawiera 209 kcal, 10.8g tłuszczów, 16.8g węglowodanów oraz 11.1g białka.

Tym razem bazę przekąski stanowi napój migdałowy, a towarzyszą mu m.in daktyle, orzeszki arachidowe i odżywka białkowa. Górna część batona oblana jest typową dla produktów tej firmy czekoladą deserową (jest bardzo tłusta i łatwo się łamie). Pod nią kryje się składający się m.in z masła orzechowego i daktyli „fit” odpowiednik karmelu, co przekłada się na jego dominująco słodki smak z lekką nutą soli oraz gęstą, ciągnącą konsystencję (drugie zdjęcie). Jak przystało na Twixa, ostatnią warstwą jest ciastko, a konkretnie biszkopt – miękka, nieco wilgotna struktura daje powody, żeby nazwać go w ten sposób. Mimo, że ma fajny słodko-migdałowy smak, to moim zdaniem w tym batonie znacznie lepiej sprawdziłaby się twarda podstawa, która trzymałaby w ryzach pozostałe częśći.

Podsumowując, „Karmelovy” pod względem smaku wypada bardzo dobrze, jednak dopracowania wymaga tutaj mało zwarta struktura. Myślę, że „7” za konsystencję i „8.5” za smak będzie sprawiedliwą oceną.

Cena: ok. 7 zł

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]