kfd sauce maple syrup

KFD Sauce Zero Maple Syrup – tylko 19 kcal w 100g!

Syrop bez cukru o smaku syropu klonowego ? Dokładnie tak! KFD Sauce Maple Syrup to jeden z najbardziej oryginalnych syropów w asortymencie polskiej firmy. O tym jak mi smakuje, odpowiadam w dalszej części tego wpisu!

Makroskładniki (100g): 19 kcal 0B|0T|4.6W
Skład: woda, skrobia modyfikowana, guma ksantanowa, kwas cytrynowy, aromat, barwniki (karmel E150c, karoteny), glikozydy stewiolowe, sukraloza, sorbinian potasu, sól

Konsystencja

Nie tak gęsta jak większość sosów tej firmy, ale nazwa “Maple Syrup” to usprawiedliwia. Moim zdaniem przypomina syropy “0 kcal” z górnej półki, dlatego dostaje wysoką ocenę.

Smak

Bardzo słodki, intensywny, a nazwanie go syropem klonowym było bardziej niż trafne. Podobnie jak popularny “Maple Syrup” ma w sobie cechy miodu i pozostawia po sobie delikatnie ostry posmak. Nie jest on jednak chemiczny i fajnie balansuje słodycz. Jestem na tak!

Podsumowanie

Jeden z najmniej kalorycznych i jednocześnie najlepszych sosów od KFD. KFD Sauce Maple Syrup to tylko 19 kcal w 100 g! Tu tego nie czuć, a przecież w takich produktach o to właśnie chodzi. Mnie najbardziej smakuje jako polewa do omleta i naleśników.

Cena : ok. 15 zł (Sklep KFD)

  • 8/10
    KONSYSTENCJA - 8/10
  • 8.5/10
    SMAK - 8.5/10
8.3/10
Sending
User Review
0/10 (0 votes)

Leave a Reply

%d bloggers like this: