kfd nutrition dip pychotek

KFD Nutrition Dip Pychotek – smakuje jak Nutella?

Comiesięczne nowości od KFD stały się już tradycją! W maju 2019 roku były to prosty składem, a makroskładnikami przypominający masło orzechowe “Dip Pychotek”. Wart swojej ceny i kaloryczności ? Odpowiedź znajdziecie w poniższej recenzji. Zapraszam do przeczytania mojej opinii na temat KFD Nutrition Dip Pychotek!

Makroskładniki (100g): 622 kcal 26.6B|47.8T|17.7W
Skład: orzech laskowy blanszowany prażony (73%), koncentrat białka serwatkowego (20%), miód wielokwiatowy, kakao

Konsystencja

Baaardo gęsta! To zasługa głównie orzechów, które stanowią ponad 70% składu oraz niekapiącego dozownika w butelce. Poza tym Dip cechuje się gładką, aksamitną konsystencją i w tym aspekcie nie mam mu nic do zarzucenia. Zasłużona dyszka.

Smak

Mieszanka orzechów laskowych z kakao najczęściej kojarzy się z Nutellą, ale nie w tym przypadku. Choć te dwa składniki są mocno wyczuwalne (za co pochwała), to ich proporcje w stosunku do reszty dodatków zostały trochę przesadzone. W rezultacie mamy umiarkowaną słodkość oraz delikatnie kwaskowaty posmak połączony z goryczką orzechów. Źle nie jest, ale liczyłem na coś więcej.

Podsumowanie

Połączenie czterech składników i stworzenie dipu białkowego było i nadal jest dobrym pomysłem, jednak moim zdaniem przydałoby się kilka korekt. Mam tu na myśli przede wszystkim zmniejszenie ilości orzechów i dodanie substancji słodzącej. Konsystencja pozostaje sztosem! A Wy jak oceniacie KFD Nutrition Dip Pychotek?

Cena: ok. 16 zł (Sklep KFD)

  • 10/10
    KONSYSTENCJA - 10/10
  • 6/10
    SMAK - 6/10
8/10
Sending
User Review
0/10 (0 votes)

Leave a Reply

%d bloggers like this: