KFD Krem Delicates Rafałkowy

KFD Krem Delicates Rafałkowy – testuję!

Dzisiaj test kolejnego kremu z rodziny Delicates od KFD. Pierwszy był Kindlerkowy, a tym razem KFD Krem Delicates Rafałkowy. Nazwa daje nam do zrozumienia, jakiego smaku możemy się spodziewać. Czy kokos w formie kremu może rywalizować ze znanymi pralinami? Sprawdźcie jaka jest moja ocena!

Makroskładniki (100g): 604 kcal 7.6B|47T|41W
Skład: pasta kokosowa 18%, tłuszcz shea, maltitole, mleko pełne w proszku, olej kokosowy nierafinowany, odtłuszczone mleko w proszku, kulki ryżowe 6% (mąka ryżowa, cukier, sól), olej rzepakowy, błonnik z cykorii, lecytyny, sukraloza

Konsystencja KFD Krem Delicates Rafałkowy

Nieco rzadsza niż w Kindlerkowym, ale nadal na wysokim poziomie. Po próbowaniu kremów z olejem i pastą kokosową, spodziewałem się tu “inności”. Różnica w konsystencji nie jest jednak na tyle duża, by odejmować więcej niż jeden punkt. Jak nie raz pisałem, ja lubię zarówno bardzo gęste kremy jak i te przypominające polewy. Tutaj mamy coś pomiędzy. Ciągnącą, aksamitną masę kremu urozmaicają oczywiście kulki ryżowe – w identycznej ilości jak ostatnio (6%). Ja uważam, że bardzo tutaj pasują. Ode mnie “dziewiątka”!

Smak kremu Rafałkowego

Pytanie, na które chce znać odpowiedź pewnie niejedna osoba – czy przypomina Rafaello? Otóż tak, przypomina! Krem od KFD ma naprawdę zbliżony smak do nadzienia popularnych pralin. Jest baaardzo słodki i mocno kokosowy, ale białej czekolady także nie brakuje. Ja uwielbiam takie połączenia smaków, a ten ani trochę mnie nie zawiódł. Skoro już zestawiłem Rafałkowego z Raffaello, to zaznaczę, że krem nie ma migdałów. Moim zdaniem nie jest to jednak ujmą, bo skarbnica kokosa i genialna biała czekolada są wystarczające. Bez dziwnych posmaków i sztucznego aromatu. Uznaję smak za w 100% kompletny!

Podsumowanie

KFD Krem Delicates Rafałkowy wypadł nieco gorzej w konsystencji od Kindlerkowego. Kiedy już mowa o smaku, to ciężko wybrać faworyta. Rafałkowy ma 604 kcal w 100g i 27g tłuszczów nasyconych. Nie są to znakomite liczby, ale to w końcu kokos. Duży plus również za cenę. W smaku dobry jak krem Nutlove Coco Crunch, ale w konsystencji -1 dla KFD.

Cena: ok. 20 zł (Sklep KFD)

  • 9/10
    KONSYSTENCJA - 9/10
  • 10/10
    SMAK - 10/10
9.5/10
Sending
User Review
0/10 (0 votes)

Leave a Reply

%d bloggers like this: