ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Ketchup Kotlin 60% mniej kalorii – lepszy niż zwykły?

Ten post powinien się tutaj znaleźć znacznie wcześniej! Porównanie klasycznego ketchupu z kultowym już Kotlinem o obniżonej zawartości...

Ketchup Kotlin 60% mniej kalorii – lepszy niż zwykły?


Ten post powinien się tutaj znaleźć znacznie wcześniej! Porównanie klasycznego ketchupu z kultowym już Kotlinem o obniżonej zawartości kalorii jest świetnym przykładem jak oszczędzić swoje kalorie bez wyrzeczeń. Jedziemy.

Kotlin Ketchup pikantny

Makroskładniki (100g) : 99 kcal 1.1B|0.5T|22W
Skład : pomidory (145 g pomidorów zużyto na 100 g produktu), cukier, skrobia modyfikowana kukurydziana, sól, kwas octowy i kwas cytrynowy, przyprawy i ekstrakty przypraw, naturalne aromaty.

Kotlin Ketchup pikantny 60% mniej kalorii

Makroskładniki (100g) : 45 kcal 1.4B|0.5T|8.2W
Skład : pomidory (160 g pomidorów zużyto na 100 g produktu), skrobia modyfikowana kukurydziana, sól, kwas octowy i kwas cytrynowy, sukraloza, przyprawy i ekstrakty przypraw, naturalne aromaty.

Sprawa jest prosta i nie wymaga dłuższego opisu. Wybierając ketchup z obniżoną o 60% kalorycznością możemy pozwolić sobie na mniej skrupulatne ważenie i liczenie użytej porcji. Mowa oczywiście o przypadkach, w których używamy go w rozsądnych ilościach. To jednak nie koniec, bo prawdziwą perełką jest zawartość pomidorów w 100g produktu – 145g vs 160g. Tutaj ketchup bez cukru także wychodzi zwycięsko. W mojej opinii jego smak wcale nie jest gorszy, a pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że w tym aspekcie również wypada lepiej. Oba ketchupy kosztują ok. 4 zł, a niskokaloryczną wersję znajdziemy m.in w Tesco, Auchan, Carrefourze, Kauflandzie i Selgrosie.

Jaki jest wasz wybór ? Korzystacie ze zwykłych ketchupów czy oszczędzacie kalorie na „fit” zamiennikach ? Dajcie znać w komentarzu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]