ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Kakaowe Corn Flakes – zastanów się nad wyborem!

Lubicie kakaowe Corn Flakes? Powyższa grafika pokazuje, że poza popularnymi płatkami Nestle istnieje również alternatywa od polskiej Lubelli....

Kakaowe Corn Flakes – zastanów się nad wyborem!

Lubicie kakaowe Corn Flakes? Powyższa grafika pokazuje, że poza popularnymi płatkami Nestle istnieje również alternatywa od polskiej Lubelli. Co więcej, wypada lepiej w składzie, cenie i wartościach odżywczych. Nie ma nawet napisu „gluten free”!


Jak sami widzicie, cukry w płatkach od Nestle pochodzą aż z 6 źródeł – cukier, glukoza, syrop cukru inwertowanego, melasa cukru trzcinowego i cukier brązowy. To z kolei przekłada się na 24.9g cukrów prostych w 100g płatków. Lubella ma 15g/100g i pochodzą one z cukru, miodu, ekstraktu słodu jęczmniennego.


Minusem w płatkach od Lubelli z pewnością jest 0.5% miodu. Widząc napis „Kakao i miód” na opakowaniu można było się spodziewać lepszego wyniku. Rehabilituje go kakao w ilości 6%. To niemal dwa razy więcej niż w Corn Flakes od Nestle.
Jestem fanem diety high carb, więc niższa zawartość tłuszczu w płatkach Lubelli też do mnie przemawia – 3.9g/100g kontra 2.4g/100g Nie jest to może wielka różnica, ale pamiętajmy, że mimo Nestle ma mniej kakao. Tłuszcz zatem pochodzi z oleju.


Kaloryczność jest zbliżona, ale cena już ostatecznie pokazuje, że to Corn Flakes Kakao i Miód są lepszym wyborem. Około 9 zł za paczkę 450g Nestle i 6 zł za opakowanie 400g Lubelli. Te ceny mogą się różnić w zależności od sklepu – na grafice są również dokładne ceny z Auchan. To które płatki wybieracie?


Ja wybieram Lubellę, bo odpowiada mi nie tylko w teorii, ale i w praktyce – smak jest naprawdę bardzo dobry. Kakaowe Corn Flakes od Nestle złe też nie są i jak najbardziej mogą znaleźć się w diecie. Ta analiza jednak pokazała, że lubelski produkt jest bardziej wartościowy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]