Heinz Tomato Ketchup 50% Less Sugar & Salt – test nowego ketchupu!

Sobotnie zakupy w Auchan i nieudane poszukiwania Kotlina 60% Mniej Kalorii zaowocowały odkryciem nowego “FIT” ketchupu od Heinz. W porównaniu do klasycznej wersji, cechuje się on zmniejszoną o 50% zawartością cukru oraz soli. Lecimy z konkretami.

Makroskładniki (100ml) : 64 kcal 1.4B|0.1T|12W (11g cukrów prostych)
Skład : pomidory (174g na 100g ketchupu), ocet spirytusowy, cukier, sól, ekstrakty przypraw i ziół (zawiera seler), glikozydy stewiolowe, przyprawa

Konsystencja – zbliżona do większości ketchupów, które możemy spotkać na sklepowych półkach. Brak substancji zagęszczających nie jest zauważalny, a dodatkową zaletą jest dozownik w butelce. Umożliwia on kontrolowanie ilości użytego ketchupu, co chroni nasze posiłki przed wielką i niechcianą “kałużą”. Bez zastrzeżeń – 10/10.

Smak – mniejsza zawartość cukru nie jest równoznaczna z mniejszą słodkością i ketchup od Heinz jest tego świetnym przykładem. Naturalna słodycz pomidorów w połączeniu ze stewią, przebija pod tym względem zwykłe ketchupy. Poza tym, mamy tu do czynienia z naprawdę kwaśnym smakiem – dla mnie chyba nawet za bardzo. Ograniczenie soli już tak wyczuwalne nie jest. To bez dwóch zdań najbardziej naturalny smak ketchupu, jaki przyszło mi do tej pory testować – 9/10.

Podsumowanie : Genialny pod względem składu, niskokaloryczny i co najważniejsze świetny w smaku jak i konsystencji – taki właśnie jest ketchup od Heinz. Co powstrzymało mnie przed dziesiątką? Jedynie kwaskowatość, która moim zdaniem mogłaby być delikatnie mniejsza. Kotlin nadal pozostaje moim ulubieńcem, a ten będzie jego godnym zastępcą.

Cena : 6-8 zł ( Auchan, Netto, Lidl )

  • 10/10
    KONSYSTENCJA - 10/10
  • 9/10
    SMAK - 9/10
9.5/10
Sending
User Review
3.88/10 (4 votes)

Leave a Reply

%d bloggers like this: