grenade carb killa fudge brownie

Grenade Carb Killa Fudge Brownie – lepszy niż ciasto?

Na drodze do przetestowania wszystkich smaków batonów od Grenade! Dziś zbliżam się do celu i recenzuję dla Was Grenade Carb Killa Fudge Brownie. Co ciekawe, próbowałem już batona o takiej nazwie smaku i był to oczywiście Trust Crunch, Grenade namiesza?

Makroskładniki (60g): 215 kcal 23.3B|8T|13.6W
Skład: na drugim zdjęciu

Konsystencja

Chciałbym po raz kolejny napisać, że jest znakomita jak w 90% batonów Grenade, ale jest inaczej. Ta konsystencja należy do tych 10%. Mnie bardziej przypomina batony starej generacji – masa białkowa jest dość zbita, lekko twarda i ciągnąca. Lubię taką charakterystyczną konsystencję protein barów sprzed lat, ale do miłośników się nie zaliczam. Opisując tego batona można też przywołać blok czekoladowy. W głównej części oraz w polewie są zatopione liczne kuleczki sojowe – popularny w fit batonach element chrupkości. Karmel jest zaś wilgotny i ciągnący a’la fudge. Całość okrywa polewa, która rozpuszcza się jak dobra tabliczka czekolady.

Smak

Brownie to bogactwo czekolady i w smaku batona też jej nie brakuje. Mleczna, bardzo słodka daje o sobie znać w polewie, a ta nieco bardziej deserowa w masie białkowej i chrupkach sojowych. O ile do pierwszej nie mam zastrzeżeń, to w drugiej nie wszystko mi pasuje. Skojarzyła mi się z tanimi tabliczkami czekolady. Pozostawia po sobie goryczkę, o której nie można napisać, że jest naturalna i pochodzi z kakao. Nie mogę jednak Grenade odebrać, że jest intensywnie kakaowy jak tytułowe brownie. Miało być czekoladowo i tak jest! Fudge czyli krówka też jest obecna – cechuje się aromatycznym oraz słodkim smakiem. To by było na tyle! Dla fanów czekolady ok, ale do brownie z prawdziwego zdarzenia brakuje.

Podsumowanie

Baton Grenade Carb Killa Fudge Brownie jest niezły, ale na tle innych wersji smakowych wypada do tej pory najsłabiej. Wartości ma jednak równie świetne, bo w 60g ponad 23g protein i tylko 1.5g cukrów prostych. Olej palmowy pochodzi z certyfikowanych upraw – jak w innych Grenade.

Cena: ok. 7 zł (Strefa Mocy)

Pamiętaj, że używając kodu “fitrecenzje” dostaniesz 10% zniżki na cały asortyment sklepu Strefa Mocy.

  • 7/10
    KONSYSTENCJA - 7/10
  • 6.5/10
    SMAK - 6.5/10
6.8/10
Sending
User Review
0/10 (0 votes)

Leave a Reply

%d bloggers like this: