ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Golden Bow Solutions Dark Chocolate – czekolada z kofeiną!

Nowość od Golden Bow Solutions - czekolada bez dodatku cukru z potężną dawką kofeiny - 264mg w tabliczce...

Golden Bow Solutions Dark Chocolate – czekolada z kofeiną!

Dziś przedstawię swoją opinię na temat jej ciemnej wersji, ale najpierw nieco o liczbach. Makroskładniki czekolady 72% kakao (100g) to : 536 kcal, 39.2g tłuszczów, 40.9g węglowodanów oraz 9.8g białka. Jak przystało na tę firmę, w składzie przekąski nie ma żadnej filozofii i znajduje się w nim jedynie prażone ziarno kakao, ksylitol, kawa rozpuszczalna, aromat i kofeina.

Konsystencja czekolady niemal niczym nie odbiega od klasycznych odpowiedników, równie dobrze się rozpuszcza, a jedyna mała różnica to piaskowatość charakterystyczna dla słodyczy z dodatkiem ksylitolu. Ja nie uznaję tego za wadę, bo jest ona wyczuwalna tylko w posmaku. Jako, że czekolada składa się aż z 72% kakao, cechuje się naturalnie gorzkim smakiem z lekką nutą słodyczy pochodzącą z ksylitolu. Muszę przyznać, że obawiałem się iż gorycz kawy zabije smakowitość przekąski, ale na szczęście nic takiego nie ma tu miejsca.

Co prawda, koneserem ciemnej czekolady nie jestem i zdecydowanie wolę te mleczne, ale nowość od Golden Bow Solutions pozytywnie mnie zaskoczyła i chętnie do niej wrócę. Z kawą oczywiście smakuje najlepiej, ale w tym przypadku lepiej uważać, bo z łatwością można przekroczyć zalecaną dzienną dawkę kofeiny.

Cena: ok. 15 zł

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]