funky flavors sweet creme de la creme i coconut

Funky Flavors Sweet – lody śmietankowe i kokos!

Najbardziej ekonomiczny fit produkt w branży! Tak jakiś czas temu napisałem o aromatach Funky Flavors Sweet. Oczywiście tych słów się trzymam, a dzisiaj mam dla Was test smaków Creme de la Creme i Coconut (jeszcze ze starą grafiką). Czy zbliżą się do poprzednich Snackernutter i Caramel Cookie Twist? Sprawdźcie poniższą recenzję!

Makroskładniki: (100ml): 0 kcal 0B|0T|0W Skład: mieszanina substancji aromatycznych, nośnik propylenowy E1520, sukraloza

Funky Flavors Sweet Creme de la Creme

Według informacji od producenta ten aromat w polskim tłumaczeniu to “lody śmietankowe“. Jest w tym dużo prawdy, bo koneserzy tzw. lodów włoskich na pewno rozpoznają ten charakterystyczny zapach. Smak intensyfikuje się po dodaniu do produktów mlecznych – wtedy już naprawdę możemy mówić o lodach śmietankowych. Mnie zdecydowanie najbardziej smakuję z kawą. Gdy dodaję do niej mleko 0.5%, 5-7 kropel tego aromatu i słodzik, napój ten nabiera złudnego smaku tłustości. Myślę, że śmiało mogę go porównać do kawy z dodatkiem śmietanki. Jak wspomniałem, z nabiałem również bardzo dobrze się komponuje – moi faworyci to serek wiejski i skyr. Wadą tego aromatu jest tylko delikatna goryczka, dlatego trzeba być ostrożnym jeśli chodzi o ilość. Z owsianką i kaszą manną też mi smakuje, ale nie jak z nabiałem i kawą.

Funky Flavors Sweet Coconut

Prosty w nazwie i w smaku też. Jeżeli jedliście kiedyś odżywki kokosowe, jogurty, czy napoje mleczne, to tu baza zapachu jest bardzo podobna. Ten Funky Flavors należy do najbardziej intensywnych – dla wielu będzie to zaletą, ale antyfani z pewnością też się znajdą. Ja lubię kokosowe nuty smakowe, a ten aromat moim zdaniem najlepiej wypada po prostu z kawą. Czy to z mlekiem, czy bez – w mojej opinii to najlepsze zastosowanie. Z serkiem wiejskim, jogurtami oraz skyrem też testowałem i tutaj zawiodła mnie goryczka. Jest większa niż w wersji Creme de la creme. Oczywiście aromat nadaje tym produktom mlecznym intensywnego zapachu i smaku kokosa, ale bez “sztuczności” też się nie obyło. Ja wolę go dodać do owsianki – wtedy ta goryczka jest prawie niewyczuwalna. Z kawą znakomity, z posiłkami na słodko bardzo dobry, z nabiałem średni. Tak go oceniam.

Podsumowanie

Lody śmietankowe i kokos – te aromaty Funky Flavors Sweet nie załapią się do mojego TOP3, ale nadal są warte spróbowania. Co smak, to inne zastosowanie – pod tym względem dzisiejsze smaki się uzupełniają. Są słodzone tylko sukralozą i nie dostarczają żadnych wartości odżywczych.

Cena: ok. 13 zł za 50ml (Strefa Mocy)

  • 8/10
    CREME DE LA CREME - 8/10
  • 7/10
    COCONUT - 7/10
7.5/10
Sending
User Review
8.5/10 (2 votes)

Leave a Reply

%d bloggers like this: