ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Funky Flavors Strawberry Jellies – recenzja

Funky Flavors Strawberry Jellies to słodzony aromat mający przypominać w smaku i zapachu żelki truskawkowe!

Funky Flavors Strawberry Jellies – recenzja

Obok aromatu Funky Flavors Strawberry Milkshake to drugi aromat truskawkowy tej firmy. 

Czy Strawberry Jellies oddaje smak i zapach truskawkowych żelek?

Aromat Funky Flavors Sweet to słodzony aromat spożywczy żelków truskawkowych.

Aromaty z tej serii nie zawierają cukru i tłuszczu. Nie posiadają wartości energetycznej, a swój słodki smak zawdzięcza sukralozie w składzie.  

Składniki: mieszanina aromatów spożywczych, glikol propylenowy E1520 (lotny nośnik aromatu), substancja słodząca sukraloza.

Aromat jest wyraźnie truskawkowy, dosyć intensywny, jednak nie charakterystyczny dla świeżego owocu truskawki. To truskawka w typowa dla słodyczy o smaku truskawkowym typu galaretki, kisiele, żelki, Mamba truskawkowa itp.

Jest intensywnie truskawkowy, ale wyczuwalne również nuty poziomki. Dosyć słodki, przy większych ilościach da się wyczuć lekką goryczkę i syntetyczność. Przy umiejętnym dozowaniu jednak wypada całkiem w porządku.

Jest podobny do aromatu Funky Flavors Strawberry Milkshake, jednak ze względu na brak nut mleczno-śmietankowych różni się od niego.

Do czego Funky Flavors Strawberry Jellies?

Testowany w nabiale bardzo przypadł mi do gustu. W skyrze/jogurcie smak jest bardzo porównywalny do smaku jogurtu Gratki truskawkowej. Bardzo fajnie pasuje do mleka, przywodząc na myśl słodkie truskawkowe mleczko pite za dzieciaka. Oprócz tego dobrze się sprawdza w deserach na zimno typu serniczki na zimno lub w posiłkach na słodko typu kasza manna lub ryż na mleku. Pasuje do fit lodów/protein fluff z mrożonych truskawek, jogurtu oraz gumy ksantanowej intensyfikując smak tych owoców. Aromat niekoniecznie pasuje do kawy, ale jednak dobry jest w herbacie. Świetnie się sprawdza jako Smacker do wody!

Podsumowanie 

Aromat Funky Flavors Strawberry Jellies jak najbardziej jest zgodny z nazwą! Bardzo dobrze oddaje smak truskawkowych żelków lub innych słodyczy o smaku truskawkowym typu galaretki, kisiele, truskawkowa Mamba!

Dobrze się sprawdza w nabiale, mlecznych bazach, lodach, deserach na zimno. Może służyć jako Smacker do wody, wtedy już smakuje zupełnie jak popularna woda truskawkowa.

Aromat dodawany w odpowiednich ilościach nie jest chemiczny, aczkolwiek jest dość intensywny i warto mieć to na uwadze. Fani wszystkiego co truskawkowe muszą mieć ten aromat! Moja ocena to 8/10

Aromat Funky Flavors Sweet Strawberry Jellies kupisz tutaj!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]