ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Funky Flavors PB & White Choc – recenzja

Funky Flavors PB & White Choc z serii Sweet to słodzony aromat spożywczy białej czekolady z masłem orzechowym!

Funky Flavors PB & White Choc – recenzja

Po ilustracji na etykiecie można wywnioskować, iż aromat ten ma nawiązywać do babeczek z białej czekolady i masła orzechowego, a mowa o Reese’s White! Czy aromat ten chociaż trochę przypomina ich smak i zapach? Do czego go dodać? Czy warto go kupić?

Aromaty z tej serii nie zawierają cukru i tłuszczu. Nie posiadają wartości energetycznej, a swój słodki smak zawdzięcza sukralozie w składzie.

Składniki: mieszanina aromatów spożywczych, glikol propylenowy E1520 (lotny nośnik aromatu), substancja słodząca sukraloza.

Ogólne wrażenia

Zapach tego aromatu jest umiarkowanie intensywny. Z pewnością przewodzi tutaj biała czekolada, masło orzechowe czuć nieco mniej. W smaku podobnie – najbardziej wysuwają się tutaj mleczne i śmietankowe nuty białej czekolady, a masło orzechowe nieco na dalszym planie. Nie jest chemiczny, jednak czuć delikatną sztuczność masła orzechowego, ale z pewnością wypada lepiej niż Funky Flavors Sweet Peanut Butter (tutaj recenzja). Poza tym nie jest goryczkowy i w mojej opinii jest on odpowiednio słodki.

Do czego aromat Funky Flavors Sweet PB & White Choc?

Jest to dosyć uniwersalny aromat. U mnie sprawdził się w nabiale, jogurtach, skyrach, mlecznych bazach, lodach i innych deserach. Pasuje do owsianek, kaszy manny, budyniu.

W kawie również w porządku (najlepiej z dodatkiem mleka lub napoju roślinnego).

Idealnie nadaje się do dosmaczania odżywek białkowych lub odtłuszczonego masła orzechowego.

Podsumowanie

Funky Flavors Sweet PB&White Choc może nie oddaje idealnie smaku i zapachu Reese’s White, natomiast mix aromatów białej czekolady i masła orzechowego wyszło całkiem w porządku! Jedynym minusem jest delikatnie sztuczny posmak, jednak nie jest on drażniący i mimo to jest smaczny i przyjemnie pachnie. To aromat o dosyć uniwersalnym zastosowaniu, gdyż pasuje i do nabiału, w posiłkach na słodko, jak np. owsianka, no i w kawie.

Oceniam go mniej więcej tak samo jak aromat Reese’s w mlecznej czekoladzie, a mowa o  Funky Flavors Sweet Peanut Butter Cups (tutaj recenzja). Moja ocena to 8/10.

Funky Flavors Sweet PB & White Choc i wiele innych aromatów oraz fit produktów znajdziesz w sklepie FITREC!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]