ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Funky Flavors Nocciolata Bianca – recenzja

Funky Flavors Nocciolata Bianca to słodzony aromat spożywczy białej czekolady z prażonymi orzechami laskowymi!

Funky Flavors Nocciolata Bianca – recenzja

Po ilustracji na etykiecie można dojść do wniosku, że smakiem i zapachem aromat będzie przypominał popularnego batonika Kinder Bueno White! Czy rzeczywiście?

Aromaty z tej serii nie zawierają cukru i tłuszczu. Nie posiadają wartości energetycznej, a swój słodki smak zawdzięcza sukralozie w składzie.

Składniki: mieszanina aromatów spożywczych, glikol propylenowy E1520 (lotny nośnik aromatu), substancja słodząca sukraloza.

Nawiązanie tego aromatu do Kinder Bueno White jest nieco przekoloryzowane. W zapachu jak i smaku można oczywiście wyczuć orzechy laskowe, jednak wyszły tutaj nieco sztucznie i “plastikowo” Zdecydowanie lepiej wypadają w aromacie Funky Flavors Sweet Roasted Hazelnut.

Oprócz tego czuć jeszcze mleczną, ale nieco kwaśną nutę. Z pewnością to aromat białej czekolady. Mogłoby być bardziej słodko i śmietankowo – jak na białą czekoladę przystało.

Mam wrażenie, że te 2 aromaty: orzechów laskowych i białej czekolady nieco gryzą się ze sobą, stąd taki efekt. Plus jednak za brak goryczki.

Do czego Funky Flavors Sweet Nocciolata Bianca?

Nie sprawdził się w jogurtach, Skyrach (w nich jeszcze bardziej wybija się kwaskowy posmak aromatu), jednak już nieco lepiej wypada w serku wiejskim. 

Jego najlepsze zastosowanie dla niego według mnie to zdecydowanie kawa (najlepiej z mlekiem lub napojem roślinnym) lub kakao.

Podsumowanie

Funky Flavors Sweet Nocciolata Bianca to przeciętny aromat. Według mnie nie przypomina w smaku, ani zapachu batonika widocznego na etykiecie, ani nawet połączenia białej czekolady z orzechami laskowymi. Orzechy laskowe wypadły tutaj sztucznie, a biała czekolada kwaśno. Nie jest jednak goryczkowy. Osobiście smakował mi tylko w kawie oraz kakao. W posiłkach na słodko i nabiale średnio się sprawdził. Butelkę skończę, ale drugi raz go nie kupię. Moja ocena to 3,5/10.

Aromat Funky Flavors Sweet Nocciolata Bianca kupisz tutaj!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]