ROK FITATU PREMIUM 20% TANIEJ NA KOD „FITRECENZJE20” [TUTAJ]
Funky Flavors Cotton Candy – recenzja

Funky Flavors Cotton Candy z serii Sweet to słodzony aromat spożywczy waty cukrowej!

Funky Flavors Cotton Candy – recenzja

Czy ów aromat dobrze odwzorowuje jej zapach oraz smak, jak zapewnia producent?

Do czego go dodać? Czy jest warty zakupu?

Aromaty z tej serii nie zawierają cukru i tłuszczu. Nie posiadają wartości energetycznej, a swój słodki smak zawdzięcza sukralozie w składzie.

Składniki: mieszanina aromatów spożywczych, glikol propylenowy E1520 (lotny nośnik aromatu), substancja słodząca sukraloza.

Ogólne wrażenia

Po jego zapachu od razu można poznać, że mamy do czynienia z bardzo słodkim aromatem i tak właśnie jest! Aromat waty cukrowej pachnie słodziutko, przywodzi na myśl lukier.

A jak w smaku? Jest bardzo słodko, momentami trochę mdło, w tle wyczuwalna delikatna “chemia”, a po dodaniu zbyt dużej ilości kropli można wyczuć goryczkę. Całościowo aromat ten jest bardzo podobny do aromatu tortu urodzinowego tej samej firmy, a mowa o Funky Flavors Sweet Birthday Cake (tutaj recenzja). W Birthday Cake jednak przeważają nuty waniliowo-mleczno-śmietankowe, czego w Cotton Candy nie ma.

Do czego Funky Flavors Sweet Cotton Candy?

Aromat Cotton Candy będzie pasował do wielu rzeczy, gdyż jest po prostu słodki… i tyle! 

Całkiem dobry w nabiale, skyrze, mlecznych shakach i deserach, jednak w nich po dodaniu większej ilości kropli najbardziej wysuwa się wspomniana goryczka.

W kawie wypada trochę zbyt mdło, już nieco lepiej w herbacie. Pasuje do posłodzenia owsianki, budyniu, proteinowego fluff z owocami i gumą ksantanową.

Podsumowanie

Aromat Funky Flavors Sweet Cotton Candy przypomina watę cukrową, gdyż jest bardzo słodki i ma zapach oraz smak charakterystyczny dla lukru, palonego cukru. Całościowo jest całkiem w porządku, jednak pod pewnymi warunkami. Jest dosyć intensywny i przez tą intensywność jest wyczuwalna delikatna chemia oraz goryczka. Gdy jednak będziemy stosować odpowiednie ilości, może stanowić fajną alternatywę dla słodzika. Jest łudząco podobny do aromatu Funky Flavors Sweet Birthday Cake. Natomiast jeśli bym miała wybierać pomiędzy tymi dwoma, to zdecydowałabym się na Birthday Cake. Według mnie jest on mniej mdły i mniej chemiczny. Moja ocena aromatu Cotton Candy to 6,5/10

Aromat jest dostępny do kupienia tutaj.

Aromaty oraz szeroki wybór innych fit produktów znajdziesz w sklepie FITREC!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. [więcej]